Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

INS Kadmatt przekazana

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 listopada 2015

Marynarka wojenna Indii odebrała dziś korwetę ZOP INS Kadmatt.

Wkrótce służbę rozpocznie INS Kadmatt, najnowsza indyjska korweta ZOP typu Kamorta / Zdjęcie: MO Indii

W Kalkucie odbyła się dziś ceremonia przekazania Bhāratīya Nau Senā (marynarce wojennej Indii) korwety ZOP INS Kadmatt (P 29), typu Kamorta. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele dowództwa indyjskiej floty wojennej, a także pracownicy producenta jednostki, stoczni GRSE (Garden Reach Shipbuilders & Engineers).

Cięcie blach pod INS Kadmatt rozpoczęto w 2007. Jesienią 2011 okręt zwodowano i zapoczątkowano ostatni etap jego budowy. Jednostka przeszła już serię intensywnych testów morskich połączonych ze szkoleniem i zgrywaniem jej załogi. Korwetę przyjęto do służby w 7. rocznicę tragicznych zamachów terrorystycznych w Bombaju, które kosztowały życie ponad 150 osób.

INS Kadmatt będzie stacjonował w Visakhapatnam, siedzibie wschodniego dowództwa BNS. Dołączy tam do INS Kamorta (P28) – pierwszej z korwet ZOP typu Kamorta, która znajduje się w linii od ponad roku (INS Kamorta osiadła na mieliźnie, 2013-10-28). Jednostki tego typu mają 109 m długości i 12,8 m szerokości. Rozwijają 25 w., a ich zasięg wynosi 6389 km przy prędkości 18 w. Wyporność standardowa to ok. 2,5 tys. t (pełna ma sięgać 3 tys. t). Na uzbrojenie składa się m.in.: 76-mm działo morskie Oto Melara SRGM, a także wyrzutnie torped i pocisków rakietowych powierzchnia-powietrze. Załogę stanowi ok. 120 oficerów i marynarzy (Wodowanie INS Kiltan, 2013-03-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.