Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Drugi lotniskowiec ChRL

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 31 grudnia 2015

Ministerstwo obrony ChRL oficjalnie potwierdziło budowę 2. lotniskowca.

Informację o budowie 2. lotniskowca potwierdził dziś rzecznik prasowy chińskiego ministerstwa obrony, płk Yang Yujun / Zdjęcie: MO ChRL

Informacje o budowie 2. chińskiego lotniskowca pojawiały się w mediach od wielu miesięcy (ChRL buduje drugi lotniskowiec, 2015-03-16). Dziś, podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Pekinie, chińskie władze oficjalnie potwierdziły te doniesienia. Podano też nieco szczegółów, dotyczących jednostki.

Nowy lotniskowiec powstaje w stoczni w Dalian na północnym wschodzie kraju. Okręt będzie wypierał ok. 50 tys. t. Jednostka otrzyma napęd konwencjonalny. Na jej pokładzie będą stacjonować samoloty bojowe J-15 (Próby Lianoninga bez ofiar, 2014-09-11), a także inne statki powietrzne niezbędne do realizacji zadań stawianych załodze okrętu. Jednostkę opracowano m.in. w oparciu o projekt pierwszego chińskiego lotniskowca, Liaoning (16), przyjętego do służby jesienią 2012 (Problemy techniczne Liaoninga, 2014-10-21).

Dotąd budowa 2. chińskiego lotniskowca była utrzymywana w tajemnicy. Władze w Pekinie stanowczo dementowały doniesienia prasowe na ten temat, które często powoływały się na źródła w resorce obrony (ChRL walczy ze szpiegami, 2015-03-11). W 2014 rząd ChRL ogłosił plan budowy 4-5 nowych lotniskowców do lat 2030. (Chiński budżet bez tajemnic, 2015-03-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra