Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Na Syberii rozbił się MiG-31

Lotnictwo wojskowe, 25 stycznia 2016

Dziś po południu czasu lokalnego z bazy Kansk (Dalnyj) w Kraju Krasnojarskim na Syberii do rutynowego lotu treningowego wystartował myśliwiec przechwytujący MiG-31. W czasie lotu pilot utracił nad nim panowanie. Samolot rozbił się ok. 40 km na północny zachód od Kanska. Członkom załogi udało się katapultować i wylądować na spadochronach. Wkrótce nawiązali oni łączność z bazą.

MiG-31 podchodzi do lądowania w bazie w Kansku / Zdjęcie: Orużie mira

Na miejsce wypadku skierowano śmigłowiec Mi-8 z ekipą poszukiwawczo-ratowniczą. Wrak znaleziono o 18:35 niedaleko wioski Chajerino z dala od siedzib ludzkich. Okazało się, że na ziemi nikomu nic się nie stało. Członkowie załogi trafili najpierw do bazy w Kansku, a potem do szpitala Nr 1 w Krasnojarsku. Według oficjalnego komunikatu, ich stan jest dobry.

Według wstępnych ustaleń, przyczyną wypadku była awaria techniczna. Przedstawiciele rosyjskich WWS i PWO poinformowali, że samolot leciał bez uzbrojenia. Loty rosyjskich MiGów-31 czasowo wstrzymano (Wznowienie lotów MiG-31, 2014-09-07).

Rozbity samolot to myśliwiec przechwytujący MiG-31BM z bazy Kansk. Wchodził w skład 6979. bazy lotniczej (b. 712. Gwardyjski pułk lotnictwa myśliwskiego) WWS i PWO Centralnego okręgu wojskowego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.