Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zestrzelono libijskiego MiGa-23

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 11 lutego 2016

Samolot bojowy MiG-23 libijskich sił rządowych został zestrzelony na wschodzie kraju.

We wschodniej Libii rozbił się MiG-23 Libijskiej Armii Narodowej. Samolot najprawdopodobniej został zestrzelony przez bojówkarzy jednego z ugrupowań islamistycznych, okupujących portowe miasto Darna / Zdjęcie: Ansar asz-Szari’a

W poniedziałek MiG-23 (nr takt. 6132) brał udział w nalotach na pozycje bojówkarzy organizacji ekstremistycznych na wschodzie kraju. Samolot rozbił się w pobliżu portowego miasta Darna. Pilot zdołał katapultować się. Został przetransportowany do jednej z baz Libijskiej Armii Narodowej (LNA).

Według rzecznika prasowego LNA samolot rozbił się wskutek usterki technicznej. Jego słów nie potwierdza jednak szef sztabu libijskich wojsk lotniczych. Gen. bryg. Saqr al-Jaroushi twierdzi, że MiG-23 został zestrzelony przez bojówkarzy jednego z ugrupowań islamistycznych. Do strącenia samolotu przyznała się libijska filia organizacji Ansar asz-Szari’a, blisko współpracującej z al-Kaidą. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia wraku rozbitego MiGa.

Samoloty bojowe MiG-23 są intensywnie używane przez siły LNA w walkach z islamistami. Druga strona konfliktu również dysponuje nieokreśloną liczbą statków powietrznych tego typu (W Libii rozbił się MiG-23, 2015-03-24), przejętych w trakcie rewolucji z 2011 lub zaraz po wybuchu walk między różnymi siłami pozycyjnymi.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.