Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USNS Maury przekazany

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 lutego 2016

US Navy odebrała nowy statek oceanograficzny USNS Maury.

Nowy statek oceanograficzny będzie eksploatowany przez Military Sealift Command (MSC). Jednostka ma 108 m długości i 18 m szerokości. Wypiera ok. 5000 t / Zdjęcie: USN

W Pascagoula na terenie stanu Mississippi odbyła się ceremonia odbioru nowego statku oceanograficznego US Navy, USNS Maury (T-AGS 66), typu Pathfinder. Jednostka została przekazana amerykańskiej marynarce wojennej po zakończeniu intensywnych testów morskich, prowadzonych u południowych wybrzeży USA (Koniec testów odbiorczych USNS Maury, 2015-11-25).

Budowa USNS Maury rozpoczęła się w 2010. Rok później odbyła się ceremonia cięcia blach pod nową jednostkę. Statek oceanograficzny zwodowano w 2013. W najbliższych tygodniach USNS Maury przejdzie kolejną serię testów morskich. Po ich zakończeniu okręt zostanie przyjęty do służby.

USNS Maury będzie służył do prowadzenia badań dna oceanicznego i tworzenia map terenu. Okręt jest dłuższy o 7 m, w porównaniu do innych jednostek typu Pathfinder. Dzięki temu na pokładzie będą przewożone bezzałogowe pojazdy głębinowe, służące do badań środowiska podmorskiego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.