Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Predator B ER z nowymi skrzydłami

Lotnictwo wojskowe, 26 lutego 2016

Kilka dni temu oblatano bbsl Predator B ER, wyposażony w nowe skrzydła. Dzięki temu zwiększono długotrwałość jego lotu.

Wizualizacja Predatora B ER z nowymi skrzydłami o zwiększonej rozpiętości / Rysunek: GA-ASI

Koncern General Atomics Aeronautical Systems (GA-ASI) poinformował wczoraj o przeprowadzonym pierwszym locie bojowego bezzałogowego statku latającego Predator B/MQ-9 Reaper Extended Range (ER) Long Wing (Reaper ER w linii, 2015-09-20). Wydarzenie miało miejsce 18 lutego, w zakładach Gray Butte w Palmdale w Kalifornii. Po starcie do pierwszego lotu bezzałogowiec wzniósł się na wysokość 2286 m i wykonał serię zaplanowanych wcześniej manewrów. Następnie pomyślnie wylądował.

Predator Long Wing ma nowe skrzydła, opracowane z funduszy własnych producenta, o rozpiętości 24 m. Dzięki temu można pomieścić w ich wnętrzu większą objętość paliwa, co zapewnia zwiększenie długotrwałości lotu do 40 h, a także zabudować dodatkowe węzły do przenoszenia wyposażenia i uzbrojenia.

Konstrukcja skrzydeł, wykonanych z materiałów kompozytowych, jest zgodna z NATO-wską normą zdatności do lotu STANAG 4671. Jest też odporna na zderzenie z ptakiem i uderzenie pioruna. Na końcach skrzydeł zabudowano winglety, polepszające charakterystyki przelotowe.

Według producenta Predator Long Wing ma zdolność do wykonywania krótkich startów i lądowań. Zabudowanie przerywaczy na skrzydłach polepsza precyzję automatycznego lądowania. Opcjonalnie można wyposażyć skrzydła w instalację przeciwoblodzeniową krawędzi natarcia i zabudować anteny radiostacji.

Nowe skrzydła to pierwszy zespół tzw. Certyfikowanego Predatora B (CPB), który ma mieć większą wytrzymałość struktury i wydłużoną trwałość użytkową, polepszone oprogramowanie układu sterowania lotem i będzie przystosowany do wykonywania lotów w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Produkcja seryjna CPB ma rozpocząć się na początku 2018.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.