Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny Jiangdao w linii

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 26 lutego 2016

Marynarka wojenna ChRL przyjęła do służby kolejną korwetę rakietową typ 056/056A.

Tongren (507) jest 25. korwetą rakietową typ 056/056A (typ Jiangdao) służącą w Marynarce Wojennej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej ChRL / Zdjęcie: CCTV

Od kilku dni w linii znajduje się korweta rakietowa Tongren (507), typ 056/056A (typ Jiangdao). Okręt podporządkowany jest dowództwu Floty Morza Południowego. Jednostka będzie stacjonować w Shantou na terenie prowincji Guangdong.

Korwetę zbudowano w konfiguracji ZOP. Okręt wyposażono m.in. w sonar holowany. Jednostki typu Jiangdao uzbrojone są m.in. w wyrzutnie pocisków przeciwokrętowych YJ-83 umieszczone na śródokręciu, ośmioprowadnicową wyrzutnię pocisków przeciwlotniczych FL-3000N zamontowaną w tylnej części nadbudówki, 76-mm armatę morską AK-176, dwa 30-mm działa i 6 wyrzutni torpedowych (Kolejna Jiangdao w służbie, 2015-05-14).

Chińskie korwety rakietowe typ 056/056A mają 90 m długości i 11 m szerokości. Wyporność wynosi 1500 t. Rozwijają prędkość 25-28 w. Zasięg, przy prędkości marszowej 16 w, wynosi 6400 km. Mogą przenosić jeden śmigłowiec morski przystosowany do działań ZOP i SAR. Brak hangaru uniemożliwia jednak dłuższe stacjonowanie wiropłata.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.