Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się pakistański Mi-17

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 01 marca 2016

W północno-zachodnim Pakistanie rozbił się śmigłowiec transportowy Mi-17. Zginął jeden z członków jego załogi. 

Pakistański Mi-17 rozbił się na terenie prowincji Chajber Pachtunchwa. Do wypadku doszło podczas nocnego lotu szkoleniowego / Zdjęcie: MO Pakistanu

Do zdarzenia doszło wczoraj, podzas nocnego lotu szkoleniowego. Śmigłowiec rozbił się podczas podchodzenia do lądowania na terenie jednego z lotnisk wojskowych, położonego w północno-zachodniej prowincji Chajber Pachtunchwa. Na pokładzie wiropłata znajdowało się co najmniej 5 osób. Wskutek wypadku zginął jeden z członków załogi, podpułkownik Tauqeer. Pozostali wojskowi odnieśli obrażenia ciała.

Przyczyny wczorajszego wypadku nie są znane. Ich wyjaśnieniem zajmie się komisja dochodzeniowa, powołana przez pakistańskie ministerstwo obrony. Część lokalnych mediów sugeruje, że do wypadku doprowadziła awaria jednego z systemów pokładowych.

W maju 2015 doszło do jednego z najpoważniejszych w ostatnich latach wypadków z udziałem pakistańskiego śmigłowca wojskowego Mi-17. Wiropłat transportował pasażerów na uroczystość otwarcia wyciągu krzesełkowego w ośrodku narciarskim w dolinie Naltar. Wskutek katastrofy zginęło dwóch z członków załogi i pięciu pasażerów, a wśród nich ambasadorowie Norwegii i Filipin, a także małżonki ambasadorów Malezji i Indonezji. Wśród rannych znalazł się ambasador Polski, Andrzej Ananicz i Holandii, Marcel de Vink (Katastrofa Mi-17 w Pakistanie, 2015-05-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.