Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IWA 2016: Nowa amunicja FAM Pionki

Przemysł zbrojeniowy, 07 marca 2016

Na targach IWA w Norymberdze Fabryka Amunicji Myśliwskiej (FAM) Pionki zaprezentowała nowe naboje sygnałowe kalibru 12.

Na stoisku FAM Pionki prezentowano pełną ofertę polskiego producenta amunicji myśliwskiej

Na stoisku przedsiębiorstwa wystawiano całą ofertę produkowanej w Pionkach amunicji do strzelb gładkolufowych – z pociskami kulowymi i śrutowymi, naboje specjalne (Policja zamawia amunicję, 2014-12-09; Europoltech: Destruktor dla antyterrorystów, 2013-04-18), myśliwskie i do strzelań sportowych, w tym w konwencji westernowej.

Nowa amunicja sygnałowa jest zarówno dla myśliwych, jak i pracowników służb leśnych. Może być stosowana w większości typów broni gładkolufowej kalibru 12. Trzy kolory ładunków świetlnych pozwalają na zakodowanie większości wiadomości

Prócz typowej amunicji przeznaczonej na łowy i do sportu, uwagę zwracał najnowszy produkt dla łowców. To amunicja sygnałowa, powstała do użytku podczas polowań zbiorowych. Ładunek świetlny – zielony, żółty lub czerwony jest inicjowany 60-80 m od strzelca i pozostaje widoczny przez 3-4 s. Trzy kolory mają pozwolić na kodowanie większości wiadomości potrzebnych zarówno myśliwym, jak i pracownikom służb leśnych.

FAM Pionki podczas targów IWA prezentowała nową linie graficzną opakowań amunicji różnych typów / Zdjęcia: Jakub Link-Lenczowski

Naboje sygnałowe przeznaczone są do broni gładkolufowej kalibru 12 o komorach długości 70-76 mm i mogą być stosowane zarówno w lufach z czokami, jak i bez. Ładunek miotający został dobrany odpowiednio do specyfiki amunicji, dlatego strzał powoduje jedynie minimalny odrzut. Nowy produkt FAM Pionki ma wyeliminować konieczność przenoszenia pistoletów sygnałowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.