Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Comcept dla Marine Nationale

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 09 marca 2016

Okręty marynarki wojennej Francji zostaną wyposażone w nowy system szerokopasmowej łączności satelitarnej.

W urządzenia systemu szerokopasmowej łączności satelitarnej Comcept zostanie wyposażonych 17 okrętów Marine Nationale. Żadna ze stron nie ujawniła nazw jednostek / Zdjęcie: MO Francji

Francuska dyrekcja generalna ds. uzbrojenia (DGA, Direction générale de l’armement) przyznała Airbus Defence and Space i Actia Telecom kontrakt na wyposażenie 17 okrętów Marine Nationale (francuskiej marynarki wojennej) w urządzenia Comcept (COMplément de Capacités en Elongation, Projection et Théâtre). Jest to sieć szerokopasmowej łączności satelitarnej oparta w całości na technologii IP (All IP), która osiągnęła wstępną zdolność operacyjną w siłach zbrojnych Francji w 2015.

System ten jest odpowiedzią na wzrost ilości danych wymienianych pomiędzy francuskimi systemami wojskowymi i sieciami informatycznymi. Jednocześnie uzupełnia on system Syracuse, dzięki zwiększeniu przepustowości transmisji satelitarnej w paśmie Ka, w szczególności francusko-włoskiego satelity wojskowego Athena-Fidus, a także dzięki przepustowości pasm Ku i C (Comcept dla Astrium, 2013-02-14).

Początkowo system był wykorzystywany przez wojska lądowe i lotnicze Francji. Wspomniane na wstępie 17 francuskich okrętów zostanie wyposażonych w nowe terminale łączności satelitarnej, przystosowane do potrzeb marynarki wojennej. Kontrakt obejmuje również zamontowanie teleportów, czyli stacji nadawczo-odbiorczych, zarówno na terenie Francji, jak i jej terytoriów zamorskich, co umożliwi łączność z sieciami naziemnymi francuskiego ministerstwa obrony.

Zamontowanie systemu Comcept na okrętach pozwoli zaspokoić wszystkie potrzeby związane z szerokopasmową łącznością satelitarną w obrębie globalnego, ujednoliconego systemu. Francuskie siły zbrojne miały już okazję wypróbować Comcept w 2015 podczas jego pierwszego wdrożenia. W 2016 planowane jest przyspieszenie wdrożenia stacji naziemnych (Comcept już w służbie, 2015-04-30).

Sercem sieci Comcept są dwa centra kierowania misją, zarządzające siecią i teleportami zapewniającymi transfer danych pomiędzy satelitami i naziemnymi sieciami ministerstwa obrony. Francuskie siły zbrojne wyposażone są w stałe i przenośne stacje różnych rozmiarów począwszy od niewielkich, z antenami o średnicy 0,7 m, które można transportować w walizkach, aż do znajdujących się w mobilnych kontenerach, z antenami  o średnicy 2,4 m. Zostały one zaprojektowane przez Actia Telecom i Airbus Defence and Space. Dotychczas dostarczono już ponad 200 stacji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.