Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kontrakt na obsługę SATCOMBw

Przemysł zbrojeniowy, 11 marca 2016

Airbus Defence and Space zapewni obsługę niemieckiego wojskowego systemu satelitarnego SATCOMBw przez kolejnych 7 lat.

SATCOMBw umożliwia niemieckim siłom zbrojnym korzystanie z bezpiecznej łączności satelitarnej / Zdjęcie: Airbus Defence and Space

Federalny Urząd Wyposażenia, Sprzętu Informatycznego i Materiałów Bundeswehry (BAAINBw) przyznał Airbus Defence and Space kontrakt o wartości 145 mln euro (ok. 623 mln zł) na obsługę systemu bezpiecznej łączności satelitarnej SATCOMBw. Airbus zajmuje się jego obsługą od 2006. Przedłużona na kolejne 7,5 roku umowa obejmuje obsługę wojskowych satelitów COMSATBw-1 i COMSATBw-2 oraz ich teleportów, czyli naziemnych stacji nadawczo-odbiorczych, a także powiązanych z nimi sieci w Weilheim w Niemczech do 2022.

Wojskowe satelity COMSATBw-1 i COMSATBw-2 umożliwiają niemieckim siłom zbrojnym korzystanie z łączności w wojskowych pasmach UHF i X, a także oferują dodatkową przepustowość pasm C i Ku, dzięki czemu zasięg systemu rozciąga się od Ameryki aż po Azję Wschodnią.

Oprócz wspomnianych satelitów SATCOMBw obejmuje bezpieczną naziemną sieć łączności i kierowania. Centra dowodzenia, pojazdy, samoloty i okręty stacjonujące na całym świecie są bezpośrednio połączone z bazowymi sieciami łączności, umożliwiając przesyłanie transmisji głosowych i wideo oraz dostęp do baz danych i usług IP (Darmowa łączność dla niemieckich żołnierzy , 2016-01-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.