Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot pierwszego norweskiego AW101

Lotnictwo wojskowe, 24 marca 2016

W zakładach w Yeovil oblatano pierwszy śmigłowiec AW101 przeznaczony dla Norwegii.

Śmigłowce AW101 trafią do Norwegii w l. 2017-2023 / Zdjęcie: Finmeccanica

Koncern Finmeccanica poinformował o oblocie pierwszego śmigłowca AW101 w wersji poszukiwawczo-ratowniczej, przeznaczonego dla Norwegii. Odbył się on 21 marca w zakładach w Yeovil w W. Brytanii.

Ministerstwo Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa Publicznego Norwegii zakupiło 16 wiropłatów tego typu, z opcją na 6 kolejnych, pod koniec 2013 (16 AW101 za 1,15 mld Euro dla Norwegii, 2013-12-23). Dostawy AW101 mają być realizowane w latach 2017-2020. Nowe śmigłowce zastąpią przestarzałe Sea King Mk43. Ich użytkownikiem będą Luftforsvaret (wojska lotnicze).

W br. Norwegowie odbiorą symulator lotu, służący do szkolenia załóg lotniczych przed dostawą AW101. Przeznaczone dla Skandynawów śmigłowce będą wyposażone w radiolokatory obserwacyjne z anteną fazowaną (AESA). Wszystkie zamówione przez Norwegię AW101 będą montowane w Yeovil.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.