Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Raytheon uzbroi RCN

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 26 marca 2016

Raytheon dostarczy zdalnie sterowane moduły uzbrojenia, które zostaną zamontowane na wybranych okrętach kanadyjskiej marynarki wojennej.

Marynarka wojenna Kanady pozyska blisko 60 zsmu Mini-Typhoon, zaprojektowanych przez izraelskiego Rafaela. Uzbrojenie zostanie wyprodukowane i dostarczone przez Raytheon Canada / Zdjęcie: MO Australii

Lokalna spółka amerykańskiego producenta, Raytheon Canada, dostarczy 58 zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia (zsmu) Royal Canadian Navy (RCN, królewskiej marynarce wojennej Kanady). Urządzenia zostaną zamontowane na wybranych okrętach kanadyjskiej floty. Przedsiębiorstwo będzie również odpowiedzialne za pomoc w obsłudze technicznej uzbrojenia, przeszkolenie operatorów i personelu obsługowego, a także dostawę części zamiennych i dokumentacji technicznej.

Nowe kanadyjskie zsmu zostaną oparte na zestawach Mini-Typhoon, opracowanych przez izraelskie Rafael Advanced Defense Systems. Nabywca będzie miał dużą swobodę w dostosowaniu urządzeń do własnych potrzeb. Mini-Typhoon mogą zostać wyposażone m.in. w 7,62-mm km, 12,7-mm wkm lub 40-mm granatniki automatyczne. Świadomość sytuacyjną operatora zapewnią: głowica optoelektroniczna, wyposażona m.in. w kamery pracujące w paśmie światła widzialnego i termowizji lub pokładowe urządzenia obserwacji i analizy otoczenia.

Można podejrzewać, że uzbrojenie pozyskiwane jest z myślą o serii nowych okrętów nawodnych, które w najbliższych dziesięcioleciach zostaną zakupione przez RCN. Chodzi m. in. o 15 nowoczesnych fregat rakietowych (Kanadyjskie fregaty z zagranicy, 2016-02-25), które zastąpią obecnie eksploatowane niszczyciele rakietowe typu Iroquois (Kanada wycofała HMCS Iroquois, 2015-05-07) i zmodernizowane fregaty rakietowe typu Halifax (Luzowanie HMCS Winnipeg, 2016-01-08), a także nowe okręty zaopatrzeniowe (BAC Patino w drodze do Kanady, 2016-02-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.