Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DCNS komentuje wygraną w Australii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 27 kwietnia 2016

Francuska grupa stoczniowa z zadowoleniem przyjęła wyniki przetargu na dostawę Australii serii nowych okrętów podwodnych.

W najbliższych tygodniach rozpoczną się negocjacje, które pozwolą ustalić ostateczny kosztorys i terminy programu budowy nowych australijskich okrętów podwodnych. Następnie rozpoczną się prace nad szczegółowym projektem jednostek Shortfin Barracuda Block 1A / Rysunek: DCNS

Francuska grupa stoczniowa DCNS zwyciężyła w przetargu na dostawę Royal Australian Navy (marynarce wojennej Australii) 12 konwencjonalnych okrętów podwodnych (DCNS wygrywa w Australii, 2016-04-26). Producent z Europy będzie odpowiedzialny za realizację programu SEA 1000, którego wartość oblicza się na ok. 50 mld AUD (150 mld zł). Nowe jednostki zastąpią w linii obecnie eksploatowane OP typu Collins.

Władze DCNS z zadowoleniem przyjęły decyzję rządu Malcolma Turnbulla. Zaznaczono, że zwycięstwo w przetargu, w którym udział brała też niemiecka grupa ThyssenKrupp Marine Systems i japońskie Mitsubishi Heavy Industries i Kawasaki Shipbuilding, reprezentowane przez rząd w Tokio, jest wynikiem pozytywnych doświadczeń Canberry ze współpracy z DCNS, a także wsparcia rządu w Paryżu.

Potwierdzono też przygotowania do rozpoczęcia negocjacji, które mają ustalić ostateczny kosztorys przedsięwzięcia, a także terminy jego realizacji. Następnie francuski producent opracuje szczegółowy projekt okrętów (DCNS ujawnia ofertę dla Australii, 2015-07-15). Udział w pracach wezmą też przedstawiciele Royal Australian Navy i australijskiego przemysłu stoczniowego. Nowe jednostki zbuduje stocznia ASC z Adelaide na południu kraju. DCNS będzie nadzorować przedsięwzięcie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.