Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie negocjują zakup niemieckich torped

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 czerwca 2016

Ministerstwo obrony Indii sonduje możliwość zakupu niemieckich torped SeaHake. Mają one wejść do uzbrojenia konwencjonalnych okrętów podwodnych typu Kalvari (Scorpène).

Władze Indii rozważają uzbrojenie nowych okrętów podwodnych w ciężkie torpedy SeaHake mod4, produkowane przez niemieckie Atlas Elektronik. Delegacja indyjskiego ministerstwa obrony jest w Niemczech, gdzie ma prowadzić wstępne rozmowy w sprawie ewentualnego zakupu uzbrojenia / Rysunek: Atlas Elektronik

Przedstawiciele indyjskiego ministerstwa obrony udali się z trzydniową wizytą do Niemiec. Jednym z celów spotkania z niemieckimi władzami i przedstawicielami przemysłu zbrojeniowego będzie dokonanie wstępnej oceny możliwości zakupu ok. 100 ciężkich torped, które mają wejść do uzbrojenia co najmniej 6 diesel-elektrycznych okrętów podwodnych typu Kalvari (Scorpène, Parrikar potwierdza zakup dodatkowych Scorpene, 2016-03-16).

Pierwotnie zakładano, że indyjskie OP zostaną uzbrojone w 98 ciężkich torped Black Shark, produkowanych przez włoski koncern Leonardo-Finmeccanica. W maju rząd Indii zrezygnował jednak z zakupu uzbrojenia z Włoch (Indie rezygnują z torped Black Shark , 2016-05-30). Stanowisko władz było pokłosiem skandalu korupcyjnego związanego z kupnem 12 śmigłowców AW101, przeznaczonych do transportu najważniejszych osób w państwie (Indyjskie OP bez uzbrojenia, 2015-10-22; Indie wstrzymują przetargi z Finmeccanicą, 2014-08-07).

Jako alternatywne rozwiązanie rozpatruje się właśnie kupno ciężkich torped SeaHake mod4, produkowanych przez niemieckie Atlas Elektronik (Atlas Elektronik zamiast WASS?, 2014-02-18). Producent z Niemiec od kilku lat pozostaje w kontakcie z władzami Indii, starając się skłonić je do kupna oferowanego przez siebie uzbrojenia. Torpedy SeaHake były prezentowane przez Atlas Elektronik podczas marcowych targów DefExpo 2016, które zorganizowano w Goa na zachodzie Indii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.