Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Piloci czytali dzieciom w An-26

Lotnictwo wojskowe, 02 lipca 2016

Park Plenerowy Muzeum Wojska Polskiego stał się najbardziej rozczytanym i uskrzydlonym miejscem w Warszawie! A to za sprawą pikniku czytelniczego z lotnikami, który, we współpracy z muzeum, przygotowała Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

W samolocie An-26 dzieciom czytali: ppor. pil. Hubert Prządka i ppor. pil. Michał Wilczyński z 23. BLT i por. pil. Ireneusz Krajewski z 22. BLT / Zdjęcie: Marta Rybicka

Na piknik, który odbył się w sobotę 18 czerwca, zostali zaproszeni rodzice i dzieci, którzy wzięli udział w konkursie fotograficznym Dziecku czytanie-taty zadaniem!, prowadzonym przez Fundację na Facebooku w maju br.

Przed samolotem transportowym An-26 zebranych powitała Irena Koźmińska – prezes Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Następnie wnętrze samolotu zamieniło się w niezwykłą czytelnię, w której uczestnicy pikniku wysłuchali wierszy i opowiadań o lataniu. Po lekturę tym razem sięgnęli: ppor. pil. Hubert Prządka i ppor. pil. Michał Wilczyński z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim, a por. pil. Ireneusz Krajewski z 22. BLT w Malborku – współtwórca Bogusia Niedźwiedzia – opowiedział również o popularnej lotniczej maskotce.

Dzieci zwiedzają eksponaty parku plenerowego MWP / Zdjęcie: Magda Blada

Paulina Puchalska, przewodnik po Muzeum WP, oprowadziła uczestników po Parku Plenerowym. Najmłodsi mieli okazję zasiąść na miejscu pilota śmigłowca, obejrzeć samoloty z czasów II wojny światowej i te, których w wojsku używa się do dziś.

Fundacja zadbała również o smaczną przekąskę na spadochronie desantowym. Atrakcji dopełniły warsztaty plastyczno-ekologiczne, prowadzone przez Agencję Animacji Potworkowo. Dzieci wraz z rodzicami i dziadkami składały i ozdabiały swoje autorskie eko-samoloty. Jury wybrało dwa najpiękniejsze statki powietrzne. Nagrody dla zwycięskich autorów ufundował Projekt Boguś Niedźwiedź – Lotnik. Po ich wręczeniu, Potworkowo zaprosiło dzieci, aby wypisały na eko-rakiecie życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Ojca. Dużo radości dostarczyły pociechom ogromne, kolorowe bańki, puszczane przez animatora.

Konkurs na najładniejszy eko-samolot - rozstrzygnięty! / Zdjęcie: Sebastian Góra

Wszyscy przybyli na piknik otrzymali upominki książkowe od Fundacji oraz drobne niespodzianki od MWP. Prezes Fundacji wręczyła milusińskim dyplomy Odlotowego Dzieciaka, a rodzicom i dziadkom - podziękowania za udział w zmaganiach konkursowych i zaangażowanie w kampanię Czytanie – męska rzecz!.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Inspektor Sił Powietrznych, gen. bryg. pil. Tomasz Drewniak. Partnerami byli: Wojsko Polskie, Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, Siły Powietrzne, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, a sponsoremInstytut Techniczny Wojsk Lotniczych. Patronem przedsięwzięcia był Magazyn Lotniczy Skrzydlata Polska (Dzień Dziecka z pilotami, 2016-06-06).

Więcej informacji o kampanii Czytanie – męska rzecz!: http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/kampania-czytanie---męska-rzecz!

Więcej informacji o konkursie Dziecku czytanie – taty zadaniem!: http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/konkurs-dziecku-czytanie---taty-zadaniem


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.