Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Piloci czytali dzieciom w An-26

Lotnictwo wojskowe, 02 lipca 2016

Park Plenerowy Muzeum Wojska Polskiego stał się najbardziej rozczytanym i uskrzydlonym miejscem w Warszawie! A to za sprawą pikniku czytelniczego z lotnikami, który, we współpracy z muzeum, przygotowała Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

W samolocie An-26 dzieciom czytali: ppor. pil. Hubert Prządka i ppor. pil. Michał Wilczyński z 23. BLT i por. pil. Ireneusz Krajewski z 22. BLT / Zdjęcie: Marta Rybicka

Na piknik, który odbył się w sobotę 18 czerwca, zostali zaproszeni rodzice i dzieci, którzy wzięli udział w konkursie fotograficznym Dziecku czytanie-taty zadaniem!, prowadzonym przez Fundację na Facebooku w maju br.

Przed samolotem transportowym An-26 zebranych powitała Irena Koźmińska – prezes Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Następnie wnętrze samolotu zamieniło się w niezwykłą czytelnię, w której uczestnicy pikniku wysłuchali wierszy i opowiadań o lataniu. Po lekturę tym razem sięgnęli: ppor. pil. Hubert Prządka i ppor. pil. Michał Wilczyński z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim, a por. pil. Ireneusz Krajewski z 22. BLT w Malborku – współtwórca Bogusia Niedźwiedzia – opowiedział również o popularnej lotniczej maskotce.

Dzieci zwiedzają eksponaty parku plenerowego MWP / Zdjęcie: Magda Blada

Paulina Puchalska, przewodnik po Muzeum WP, oprowadziła uczestników po Parku Plenerowym. Najmłodsi mieli okazję zasiąść na miejscu pilota śmigłowca, obejrzeć samoloty z czasów II wojny światowej i te, których w wojsku używa się do dziś.

Fundacja zadbała również o smaczną przekąskę na spadochronie desantowym. Atrakcji dopełniły warsztaty plastyczno-ekologiczne, prowadzone przez Agencję Animacji Potworkowo. Dzieci wraz z rodzicami i dziadkami składały i ozdabiały swoje autorskie eko-samoloty. Jury wybrało dwa najpiękniejsze statki powietrzne. Nagrody dla zwycięskich autorów ufundował Projekt Boguś Niedźwiedź – Lotnik. Po ich wręczeniu, Potworkowo zaprosiło dzieci, aby wypisały na eko-rakiecie życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Ojca. Dużo radości dostarczyły pociechom ogromne, kolorowe bańki, puszczane przez animatora.

Konkurs na najładniejszy eko-samolot - rozstrzygnięty! / Zdjęcie: Sebastian Góra

Wszyscy przybyli na piknik otrzymali upominki książkowe od Fundacji oraz drobne niespodzianki od MWP. Prezes Fundacji wręczyła milusińskim dyplomy Odlotowego Dzieciaka, a rodzicom i dziadkom - podziękowania za udział w zmaganiach konkursowych i zaangażowanie w kampanię Czytanie – męska rzecz!.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Inspektor Sił Powietrznych, gen. bryg. pil. Tomasz Drewniak. Partnerami byli: Wojsko Polskie, Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, Siły Powietrzne, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, a sponsoremInstytut Techniczny Wojsk Lotniczych. Patronem przedsięwzięcia był Magazyn Lotniczy Skrzydlata Polska (Dzień Dziecka z pilotami, 2016-06-06).

Więcej informacji o kampanii Czytanie – męska rzecz!: http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/kampania-czytanie---męska-rzecz!

Więcej informacji o konkursie Dziecku czytanie – taty zadaniem!: http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/konkurs-dziecku-czytanie---taty-zadaniem


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.