Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dzień Dziecka z pilotami

Lotnictwo wojskowe, Lotnictwo cywilne, 06 czerwca 2016

3 czerwca w Aeroklubie Warszawskim odbyło się lotniczo-czytelnicze spotkanie zorganizowane dla dzieci z rodzinnego Domu Dziecka z Bemowa i szkoły podstawowej na Bielanach.

Z okazji Dnia Dziecka książki czytali najmłodszym kpt. pil. (rez.) Robert Zawada, kpt. Janusz Więckowski i por. pil. Ireneusz Krajewski

Oprócz pilotów wojskowych i cywilnych, w wydarzeniu wziął udział tajemniczy, pluszowy gość. Gości powitały Iwona Kamińska odpowiedzialna za marketing w aeroklubie oraz Agnieszka Czarnowska z projektu Boguś Niedźwiedź – Lotnik. Nieco później milusińscy zwiedzili sekcje samolotową i szybowcową Aeroklubu Warszawskiego. Była to okazja, aby zajrzeć do wnętrza samolotu, zapytać o niego mechaników, czy wsiąść do kabiny szybowca. Następnie, na terenie lotniska, piloci przeczytali dzieciom wiersze i bajki o lataniu i kosmosie (Lotnicy czytali dzieciom w Krakowie, 2016-05-29).

Wśród zaproszonych gości byli: kpt. pil. (rez.) Robert Zawada (autor książki Jak Gapa został pilotem), kpt. Janusz Więckowski (pilot liniowy, instruktor Aeroklubu Warszawskiego) i por. pil. Ireneusz Krajewski z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Spotkanie prowadziła Anna Ciepiel z Fundacji ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom, koordynator kampanii Czytanie – męska rzecz!.

Milusińscy zwiedzili też sekcje samolotową i szybowcową Aeroklubu Warszawskiego / Zdjęcia: Jurek Czarnowski

Tym razem, to projekt Piloci czytają dzieciom partnerował Bogusiowi w jego działaniach na rzecz najmłodszych. Po przeczytaniu fragmentu Kosmicznych odkrywców Grażyny Bąkiewicz, por. Krajewski przedstawił małym uczestnikom tajemniczego gościa i opowiedział o jego lotniczej misji. Pojawienie się latającego niedźwiedzia wywołało dużą radość wśród dzieci. Każdy chciał mieć zdjęcie z niezwykłym misiem-pilotem!

Kolejną atrakcją były zabawy z agencją Potworkowo. Szaleństwu wśród gigantycznych baniek mydlanych towarzyszyło malowanie buziek. Dzieciaki miały również okazję odwiedzić szwalnię Sekcji Spadochronowej, a potem wykazać się kreatywnie w konkursie rysunkowym Niedźwiedź w przestworzach. Należało narysować Bogusia Niedźwiedzia w dowolnym typie statku powietrznego. Komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia, ale spośród prac rozłożonych na skrzydle samolotu, wybrała trzy zwycięskie prace.

O nagrody zadbała Fundacja ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom, a Carrefour Bemowo (który zadbał o słodkie przekąski i napoje) zorganizuje wystawę wszystkich rysunków na terenie swojego sklepu. Miłą niespodziankę sprawiło wszystkim krakowskie Wydawnictwo Skrzat, które sprezentowało wszystkim uczestnikom nową książkę Roberta Zawady i kolorowanki Statki powietrzne. Na zakończenie wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy Odlotowego Dzieciaka.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.