Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dzień Dziecka z pilotami

Lotnictwo wojskowe, Lotnictwo cywilne, 06 czerwca 2016

3 czerwca w Aeroklubie Warszawskim odbyło się lotniczo-czytelnicze spotkanie zorganizowane dla dzieci z rodzinnego Domu Dziecka z Bemowa i szkoły podstawowej na Bielanach.

Z okazji Dnia Dziecka książki czytali najmłodszym kpt. pil. (rez.) Robert Zawada, kpt. Janusz Więckowski i por. pil. Ireneusz Krajewski

Oprócz pilotów wojskowych i cywilnych, w wydarzeniu wziął udział tajemniczy, pluszowy gość. Gości powitały Iwona Kamińska odpowiedzialna za marketing w aeroklubie oraz Agnieszka Czarnowska z projektu Boguś Niedźwiedź – Lotnik. Nieco później milusińscy zwiedzili sekcje samolotową i szybowcową Aeroklubu Warszawskiego. Była to okazja, aby zajrzeć do wnętrza samolotu, zapytać o niego mechaników, czy wsiąść do kabiny szybowca. Następnie, na terenie lotniska, piloci przeczytali dzieciom wiersze i bajki o lataniu i kosmosie (Lotnicy czytali dzieciom w Krakowie, 2016-05-29).

Wśród zaproszonych gości byli: kpt. pil. (rez.) Robert Zawada (autor książki Jak Gapa został pilotem), kpt. Janusz Więckowski (pilot liniowy, instruktor Aeroklubu Warszawskiego) i por. pil. Ireneusz Krajewski z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Spotkanie prowadziła Anna Ciepiel z Fundacji ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom, koordynator kampanii Czytanie – męska rzecz!.

Milusińscy zwiedzili też sekcje samolotową i szybowcową Aeroklubu Warszawskiego / Zdjęcia: Jurek Czarnowski

Tym razem, to projekt Piloci czytają dzieciom partnerował Bogusiowi w jego działaniach na rzecz najmłodszych. Po przeczytaniu fragmentu Kosmicznych odkrywców Grażyny Bąkiewicz, por. Krajewski przedstawił małym uczestnikom tajemniczego gościa i opowiedział o jego lotniczej misji. Pojawienie się latającego niedźwiedzia wywołało dużą radość wśród dzieci. Każdy chciał mieć zdjęcie z niezwykłym misiem-pilotem!

Kolejną atrakcją były zabawy z agencją Potworkowo. Szaleństwu wśród gigantycznych baniek mydlanych towarzyszyło malowanie buziek. Dzieciaki miały również okazję odwiedzić szwalnię Sekcji Spadochronowej, a potem wykazać się kreatywnie w konkursie rysunkowym Niedźwiedź w przestworzach. Należało narysować Bogusia Niedźwiedzia w dowolnym typie statku powietrznego. Komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia, ale spośród prac rozłożonych na skrzydle samolotu, wybrała trzy zwycięskie prace.

O nagrody zadbała Fundacja ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom, a Carrefour Bemowo (który zadbał o słodkie przekąski i napoje) zorganizuje wystawę wszystkich rysunków na terenie swojego sklepu. Miłą niespodziankę sprawiło wszystkim krakowskie Wydawnictwo Skrzat, które sprezentowało wszystkim uczestnikom nową książkę Roberta Zawady i kolorowanki Statki powietrzne. Na zakończenie wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy Odlotowego Dzieciaka.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.