Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wizz Air z certyfikatem IOSA

Lotnictwo cywilne, 18 lipca 2016

Niskokosztowy przewoźnik z Węgier pomyślnie przeszedł audyt bezpieczeństwa IATA i otrzymał certyfikat IOSA.

Otrzymanie certyfikatu IOSA potwierdza wysoki poziom kultury bezpieczeństwa wypracowany przez Wizz Air / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Dzisiaj linie Wizz Air ogłosiły pomyślne przejście audytu bezpieczeństwa Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych (IATA) i otrzymanie certyfikatu IOSA (IATA Operational Safety Audit Program), globalnego miernika bezpieczeństwa linii lotniczych. Od początku działalności lotniczej, w Wizz Air poświęcono wiele czasu i środków, aby osiągnąć najwyższy poziom w zakresie polityki bezpieczeństwa, procedur bezpieczeństwa, a także szkolenia i rozwoju personelu (45 mln pasażerów Wizz Air w Polsce , 2016-07-15).

Program IOSA jest uznawanym i akceptowanym międzynarodowym systemem oceny bezpieczeństwa, operacyjnych systemów zarządzania i kontroli linii lotniczych. IOSA wykorzystuje zasady kontroli jakości uznane na forum międzynarodowym i jest zaprojektowany tak, by kontrole były prowadzone w sposób znormalizowany i spójny.

Audyt obejmuje osiem obszarów operacyjnych: Organizacja i zarządzanie przedsiębiorstwem, Operacje lotnicze, Kontrola operacyjna/kontrola lotów, Naprawa i obsługa techniczna samolotów, Obsługa kabinowa, Obsługa naziemna, Obsługa cargo i Bezpieczeństwo operacyjne. Ocena Wizz Air została dokonana przez AQS – jeden z sześciu podmiotów zatwierdzonych przez IATA do przeprowadzania kontroli.

József Váradi, prezes Wizz Air, powiedział: Naszym celem w Wizz Air jest osiąganie i utrzymywanie najwyższych standardów w każdym aspekcie naszej działalności. Jesteśmy dumni z otrzymania certyfikatu IOSA, co potwierdza wysoki poziom kultury bezpieczeństwa wypracowany w naszej firmie. Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, dlatego nasi pasażerowie mogą cieszyć się niskokosztowymi podróżami i doskonałą obsługą na pokładach Wizz mając pewność, że są w dobrych rękach.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.