Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nadbudówka USS Tripoli gotowa

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 lipca 2016

Nadbudówka śmigłowcowca USS Tripoli została złączona z resztą okrętu. 

W nadbudówce USS Tripoli będzie mieścił się mostek i najważniejsze pomieszczenia załogi, a także stacje radiolokacyjne i urządzenia łączności radiowej / Zdjęcie: HIS

Pracownicy stoczni Huntington Ingalls Shipbuilding z Pascagoula w Mississippi zakończyli proces łączenia nadbudówki śmigłowcowca USS Tripoli (LHA 7), typu America z resztą okrętu. Przedsięwzięcie udało się zrealizować 3 tygodnie przed wyznaczonym terminem. W najbliższych tygodniach przeprowadzone zostaną prace wykończeniowe. Następnie rozpocznie się wyposażanie nadbudówki w urządzenia pokładowe. 

Budowa USS Tripoli rozpoczęła się w czerwcu 2014. Okręt powstaje w stoczni HIS, należącej do grupy Huntington Ingalls Industries. Wodowanie śmigłowcowca zapowiedziano na 2017. Następnie jednostka zostanie poddana serii prób morskich. Śmigłowcowiec powinien trafić do US Navy w 2018. Przyszły USS Tripoli będzie 3. okrętem w historii US Navy, nazwanym dla upamiętnienia zwycięskiej bitwy o Darnę z 1805. 

USS Tripoli jest 2. śmigłowcowcem typu America. Pierwsza z jednostek, USS America (LHA 6), pozostaje w linii od 2014 (USS America wraca do służby, 2016-03-23). Przed kilkoma dniami Departament Obrony USA zlecił HIS rozpoczęcie przygotowań do budowy 3. okrętu typu America (Zlecenie na LHA 8 , 2016-07-04). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.