Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nadbudówka USS Tripoli gotowa

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 lipca 2016

Nadbudówka śmigłowcowca USS Tripoli została złączona z resztą okrętu. 

W nadbudówce USS Tripoli będzie mieścił się mostek i najważniejsze pomieszczenia załogi, a także stacje radiolokacyjne i urządzenia łączności radiowej / Zdjęcie: HIS

Pracownicy stoczni Huntington Ingalls Shipbuilding z Pascagoula w Mississippi zakończyli proces łączenia nadbudówki śmigłowcowca USS Tripoli (LHA 7), typu America z resztą okrętu. Przedsięwzięcie udało się zrealizować 3 tygodnie przed wyznaczonym terminem. W najbliższych tygodniach przeprowadzone zostaną prace wykończeniowe. Następnie rozpocznie się wyposażanie nadbudówki w urządzenia pokładowe. 

Budowa USS Tripoli rozpoczęła się w czerwcu 2014. Okręt powstaje w stoczni HIS, należącej do grupy Huntington Ingalls Industries. Wodowanie śmigłowcowca zapowiedziano na 2017. Następnie jednostka zostanie poddana serii prób morskich. Śmigłowcowiec powinien trafić do US Navy w 2018. Przyszły USS Tripoli będzie 3. okrętem w historii US Navy, nazwanym dla upamiętnienia zwycięskiej bitwy o Darnę z 1805. 

USS Tripoli jest 2. śmigłowcowcem typu America. Pierwsza z jednostek, USS America (LHA 6), pozostaje w linii od 2014 (USS America wraca do służby, 2016-03-23). Przed kilkoma dniami Departament Obrony USA zlecił HIS rozpoczęcie przygotowań do budowy 3. okrętu typu America (Zlecenie na LHA 8 , 2016-07-04). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra