Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dwie nowe trasy Wizz Air

Lotnictwo cywilne, 19 lipca 2016

Wizz Air uruchamia dwie nowe trasy – z Wrocławia do Kijowa i z Gdańska do Grenoble.

Z nowymi kierunkami z Wrocławia i Gdańska Wizz Air oferuje w sumie 133 trasy do 24 krajów z 8 polskich lotnisk / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Wizz Air, węgierskie linie niskokosztowe, ogłosiły dziś kolejny etap rozwoju swojej siatki połączeń z Polski. Od 1 listopada przewoźnik rozpocznie operacje na nowej trasie z Wrocławia do stolicy Ukrainy, Kijowa. Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty (Wizz Air z certyfikatem IOSA, 2016-07-18).

Kijów jest ósmą destynacją w ofercie Wizz Air z lotniska bazowego we Wrocławiu. Uruchomienie nowej trasy pomoże wzmocnić relacje biznesowe pomiędzy Ukrainą i Polską, a także korzystnie wpłynie na rozwój sektora turystycznego i hotelarskiego w obu krajach.

Natomiast od 14 stycznia 2017 pasażerowie Wizz Air będą mogli podróżować z Gdańska do Grenoble we Francji. Bilety na nowe połączenia dostępne są już w sprzedaży. Loty wykonywane będą raz w tygodniu, w soboty.

Gdańsk jest drugim po Warszawie miastem w Polsce, które będzie miało połączenie ze zwanym stolicą Alp Grenoble, położonym w południowo-wschodniej Francji. To niezwykle popularny kierunek wśród amatorów sportów zimowych ceniących sobie doskonałą kuchnię oraz aktywny i jednocześnie relaksujący wypoczynek w pięknych Alpach.

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air powiedział: Z wielką radością świętowaliśmy niedawno przewiezienie 45-milionowego pasażera z Polski. Teraz mamy kolejny powód do radości ogłaszając, że w naszej ofercie pojawiły się destynacje. Jesteśmy przekonani, że nowe kierunki będą cieszyć się tak dużą popularnością jak pozostałe 131 tras w stale rozwijającej się siatce połączeń Wizz z Polski.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.