Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie Cabo Odger

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 03 sierpnia 2016

Dziś w Chile zwodowany zostanie czwarty pełnomorski okręt patrolowy typu Piloto Pardo.

Czwarty chilijski okręt patrolowy typu Piloto Pardo, Cabo Odger (OPV 84) jest już gotowy do wodowania. Ceremonia spuszczenia na wodę odbędzie się dziś w stoczni ASMAR w Talcahuano / Zdjęcie: MO Chile

W chilijskiej stoczni Asmar (Astilleros y Maestranzas de la Armada) trwają ostatnie przygotowania do ceremonii wodowania pełnomorskiego okrętu patrolowego Cabo Odger (OPV 84), typu Piloto Pardo. Okręt zostanie spuszczony na wodę podczas dzisiejszej ceremonii, zorganizowanej w Talcahuano na wybrzeżu Chile. Udział w uroczystości wezmą członkowie przyszłej załogi jednostki oraz przedstawiciele dowództwa Armada de Chile (marynarki wojennej Chile).

Cabo Odger jest 4. z serii 6 pełnomorskich okrętów patrolowych typu Piloto Pardo, które będą eksploatowane przez Armada de Chile (Druga seria patrolowców w planach MW Chile, 2009-06-15). Zamówiono go w styczniu 2015. Po wodowaniu okręt zostanie poddany pracom wykończeniowym, w czasie których producent zamontuje kluczowe wyposażenie pokładowe. Następnie rozpoczną się testy w basenie portowym oraz próby morskie u wybrzeży Chile. Cabo Odger zostanie przekazany odbiorcy w sierpniu 2017.

Po wejściu do służby Cabo Odger dołączy do Piloto Pardo (OPV 81), Comandante Toro (OPV 82) i Marinero Fuentealba (OPV 83), znajdujących się w linii od czerwca 2008, sierpnia 2009 i listopada 2014 (Trzeci Piloto Pardo w linii, 2014-11-13; Piloto Pardo – nowy patrolowiec floty Chile, 2008-06-12).

Patrolowce typu Piloto Pardo zbudowano w oparciu o projekt OPV-80 opracowany przez niemieckiego Fassmera. Okręty mają 80 m długości i 13 m szerokości. Wypierają ponad 1770 t i rozwijają 21 w. Zasięg, przy prędkości marszowej 12 w, wynosi 14800 km. Autonomiczność obliczana jest na 30 dni. Na uzbrojenie Cabo Odger wchodzi 76-mm armata morska Oto Melara i sześć 12,7-mm wkm.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.