Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Postępuje budowa USS Indiana

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 sierpnia 2016

Pracownicy stoczni Newport News Shipbuilding zakończyli scalanie kadłuba atomowego okrętu podwodnego USS Indiana.

Okręty podwodne typu Virginia mają ok. 115 m długości i 10 m szerokości. Wypierają 7900 t i rozwijają 25 w. Załogę stanowią 132 osoby, w tym 15 oficerów. Na uzbrojenie składają się pociski manewrujące Tomahawk i torpedy Mk 48. OP mogą też przenosić bezzałogowe pojazdy głębinowe / Zdjęcie: HIS / Chris Oxley

Amerykańska grupa stoczniowa Huntington Ingalls Industries poinformowała o zakończeniu kolejnego etapu budowy atomowego okrętu podwodnego USS Indiana (SSN 789), typu Virginia. W stoczni Newport News Shipbuilding w Wirginii zespolono ostatnie sekcje kadłuba ciśnieniowego OP. Wkrótce rozpoczną się przygotowania do jego wodowania.

Budowę USS Indiana zapoczątkowano we wrześniu 2012. Konstrukcja jednostki jest ukończona w 82%. Zakłada się, że okręt zostanie przekazany US Navy w 3. kwartale 2017. USS Indiana powstaje w ramach porozumienia o współpracy NNS z należącą do General Dynamics stocznią Electric Boat z Groton w Connecticut.

USS Indiana jest 16. atomowym OP typu Virginia i 6. jednostką budowaną w ramach 3. transzy (Block III). Okręty tej partii charakteryzują się m.in. zmodyfikowaną wyrzutnią pocisków manewrujących MAURC (Multiple All-Up-Round Canister) i nowocześniejszą aparaturą sonarową (Koniec testów USS Illinois, 2016-08-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.