Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Francuskie Rafale w Jordanii

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 30 sierpnia 2016

W ramach wsparcia operacji Chammal Francja przebazowała do Jordanii 6 samolotów wielozadaniowych Rafale.

Francuskie Rafale lądują w bazie w Jordanii / Zdjęcie: MO Francji

Resort obrony Francji poinformował o wysłaniu do nieujawnionej bazy, położonej na terenie Jordanii, 6 samolotów wielozadaniowych Rafale ze składu 2 skrzydeł myśliwskich Armee de l’Air (wojsk lotniczych) – 4. z bazy lotniczej BA 113 Saint-Dizier-Robinson i 30. z BA 118 Mont Marsan. Wezmą one udział w operacji Chammal, będącej wkładem Paryża w wysiłki wielonarodowej koalicji przeciwko islamistom, na czele której stoją USA.

Według nieoficjalnych informacji miejscem stacjonowania Rafale jest baza Silāḥ ul-Jawu al-Malakī ’al-Urdunī (królewskich wojsk lotniczych Jordanii) Prince Hassan, leżąca ok. 120 km na północny wschód od stolicy kraju Ammanu. Rafale zostały przerzucone do Jordanii w 2 grupach, z pomocą tankowców C135FR i transportowców A400M. Pierwsza, licząca 4 samoloty, została wysłana 22 sierpnia, a druga, w składzie 2 samolotów – 27 sierpnia.

Rafale przejęły obowiązki innych samolotów Armee de l’Air – Mirage 2000. Już 28 sierpnia zostały rzucone do akcji, wykonując zadania wsparcia oddziałów naziemnych i wywiadowcze na terenie Iraku i Syrii.

Obecnie kontyngent Armee de l’Air biorący udział w operacji Chammal składa się z 12 Rafale, 4 Mirage 2000D i morskiego samolotu patrolowego Atlantique 2 oraz jednostek kierowania i dowodzenia i wsparcia logistycznego (Rafale zakończyły misję w Czadzie, 2016-08-04, Charles de Gaulle wraca na Bliski Wschód , 2015-11-05).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.