Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Charles de Gaulle wraca na Bliski Wschód

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 05 listopada 2015

Pałac Elizejski zapowiedział ponowne wysłanie na Bliski Wschód lotniskowca Charles de Gaulle.

Od 23 lutego do 18 kwietnia br. działania bojowe w ramach bliskowschodniej operacji Chammal prowadziła grupa lotniskowcowa, na czele z atomowym Charles de Gaulle. Z pokładu francuskiego lotniskowca operowało: 12 Rafale M, 9 Super Étendard Modernisee, E-2C Hawkeye i 4 śmigłowce / Zdjęcie: MO Francji

Najwyższe władze Francji zdecydowały się wzmocnić kontyngent wojskowy na Bliskim Wschodzie, wysyłając do tego regionu grupę bojową Marine Nationale (marynarki wojennej Francji). Na jej czele stanie francuski lotniskowiec Charles de Gaulle (R91, Drugi etap modernizacji CdG, 2015-05-26). W skład zespołu zadaniowego najprawdopodobniej wejdzie też pojedynczy okręt podwodny, a także kilka jednostek nawodnych, w tym fregata rakietowa i okręt zaopatrzeniowy.

Szczegóły nowej misji bojowej Marine Nationale, w tym jej harmonogram i pełen skład grupy bojowej, powinny zostać podane do publicznej wiadomości w najbliższych tygodniach. Głównym zadaniem francuskiego zespołu zadaniowego będzie wsparcie sił wielonarodowej koalicji, której lotnictwo od ponad roku bombarduje pozycje ugrupowań islamistycznych działających z Iraku i Syrii (Pierwsze francuskie loty rozpoznawcze nad Syrią, 2015-09-09).

W ostatnich miesiącach wkład Paryża w wysiłki koalicji ograniczał się głównie do użycia lądowych sił wojskowych rozmieszczonych na Bliskim Wschodzie. W składzie francuskiego kontyngentu prężnie działa komponent lotniczy, złożony z 12 samolotów bojowych, w tym 6 Rafale i po 3 Mirage 2000D i 2000N (Rotacje francuskich samolotów , 2015-08-18) i pojedynczego samolotu rozpoznawczego Atlantique 2 (Atlantique nad Irakiem, 2014-09-19). Francja wysłała też na miejsce instruktorów wojskowych, którzy szkolą irackich i kurdyjskich żołnierzy w taktyce walki z bojówkarzami Ad-Daula al-Islamijja.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.