Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Opancerzone ciężarówki do Afganistanu

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 listopada 2008

Brytyjski minister obrony ujawnił wczoraj preferowanych dostawców 400 opancerzonych półciężarówek dla oddziałów wojsk lądowych, walczących w Afganistanie. Są to amerykańskie Force Protection Industries i Navistar Defense oraz brytyjska Supacat.

International MXT-MVA. Pojazdy tego typu zostaną skierowane na próby, na brytyjskich poligonach z początkiem 2009. W przypadku pozytywnej weryfikacji, pierwsze dostawy zostaną zrealizowane w połowie przyszłego roku. Nowe pojazdy częściowo zastąpią Land Rovery, Wolfy, RB-44 i Pinzgauery / Zdjęcie: Navistar Defense

Dostawa opancerzonych pojazdów, zdolnych do dowożenia zaopatrzenia , np. wody czy amunicji, jest częścią przetargu na 700 samochodów patrolowych, ogłoszonego 29 października przez Johna Huttona, brytyjskiego szefa resortu obrony. Londyn chce pozyskać 400 półciężarówek, o szacunkowej wartości ok. 350 mln GBP. Mają być natychmiast po dostarczeniu - pierwsze trafią do odbiorcy w przyszłym roku - skierowane do Afganistanu.

Wczoraj Hutton ogłosił zwycięzców przetargu na pojazdy dostawcze. Force Protection Industries przekaże Brytyjczykom najcięższe i najlepiej chronione przed wybuchami min i IED wozy Wolfhound, czyli transportową wersję Cougarów 6x6. Będą one wykorzystywane w rejonach o największym ryzyku ataków, do przewożenia towarów o masie ponad 1,5 t.

Najwięcej, bo aż 260 egz. pojazdów, dostarczy Navistar Defense. Będą to samochody nazwane Husky, a bazujące na International MXT-MVA, nowych pojazdach w ofercie amerykańskiego producenta, mieszczących się pomiędzy klasycznymi pojazdami terenowymi 4x4 a ciężkimi MRAP i przypominające założeniami nasze samochody patrolowe (zobacz: LOSP - jeszcze nie teraz...). Husky, obok wersji transportowej - o ładowności ok. 1,5 t - będą występowały także jako sanitarki i wozy dowodzenia.

Ostatni model, Coyote, będzie najlżejszym pojazdem. Zostanie dostarczony przez rodzimą Supacat, producenta samochodów patrolowych Jackal 4x4 (zobacz: Brytyjski Szakal w Afganistanie). Wersja transportowa oparta będzie jednak o podwozie 6x6.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.