Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS Mississippi zakończył pierwszą misję

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 05 września 2016

Do bazy morskiej na Hawajach powrócił atomowy okręt podwodny USS Mississippi. Jednostka zakończyła pierwszą w swojej historii misję bojową.

USS Mississippi wraca do bazy Joint Base Pearl Harbor-Hickam na Hawajach po zakończeniu pierwszej misji bojowej / Zdjęcie: USN

Pod koniec ubiegłego tygodnia amerykański atomowy okręt podwodny USS Mississippi (SSN 782), typu Virginia, powrócił do portu macierzystego Joint Base Pearl Harbor-Hickam na Hawajach. Jednostka zakończyła pierwszą w swojej historii misję bojową. Działania operacyjne realizowano na zachodnich wodach Oceanu Spokojnego.

Przez ostatnie 6 miesięcy USS Mississippi przemierzał ten akwen, realizując wyznaczone zadania operacyjne. Okręt prowadził patrole bojowe, brał udział w wielonarodowych ćwiczeniach morskich i dokonywał prezentacji amerykańskiej bandery, m.in. podczas kurtuazyjnych wizyt w portach morskich zaprzyjaźnionych państw. Amerykańska jednostka odwiedziła m.in. Pusan w Republice Korei.

USS Mississippi jest 9. okrętem podwodnym typu Virginia w składzie US Navy i 4. jednostką stacjonującą na Hawajach. Przyjęto go do służby w czerwcu 2012. Okręt powstał w stoczni General Dynamics Electric Boat w Groton w stanie Connecticut (Okręt podwodny USS Illinois w US Navy, 2016-08-28) .


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.