Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ORP Kaszub po ćwiczeniach Northern Coasts

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 13 września 2016

Korweta ORP Kaszub zakończyła udział w manewrach Northern Coasts.

ORP Kaszub zakończył udział w wielonarodowych ćwiczeniach Northern Coasts. W piątek okręt powróci do kraju / Zdjęcie: MW RP

W piątek o godz. 09:00 korweta zwalczania okrętów podwodnych ORP Kaszub (proj. 620) powróci do portu macierzystego w Gdyni. W ostatnich tygodniach okręt brał udział w wielonarodowych ćwiczeniach morskich Northern Coasts 2016. Polską banderę prezentowały też: niszczyciel min ORP Flaming (proj. 206FM), 3 trałowce i para śmigłowców Mi-14PŁ (Transport pod parasolem, 2013-02-18).

W br. rolę gospodarza Northern Coasts 2016 pełniła Dania, a areną działań międzynarodowych sił morskich był Bałtyk Zachodni i Cieśniny Bałtyckie. Scenariusz ćwiczeń zakładał konflikt wywołany zajęciem Bornholmu przez fikcyjne państwo. W odpowiedzi ONZ wydała rezolucję, na podstawie której siły międzynarodowe dążyły do deeskalacji napięcia i przywrócenia status quo. W manewrach, które oficjalnie zakończą się 16 września, udział wzięło 38 okrętów i lotnictwo morskie z krajów NATO, a także z państw współpracujących z Sojuszem.

Northern Coasts to jedne z największych ćwiczeń międzynarodowych na Bałtyku. Ich najważniejszym założeniem jest rozwijanie współpracy państw na rzecz bezpieczeństwa morskiego i doskonalenie procedur między siłami wielonarodowej koalicji. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.