Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rumunia odbiera F-16

Lotnictwo wojskowe, 29 września 2016

Wczoraj wojska lotnicze Rumunii odebrały od Portugalii pierwszą partię myśliwców F-16.

Oficjalna ceremonia przyjęcia F-16 do służby w wojskach lotniczych Rumunii zostanie zorganizowana w przyszłym tygodniu / Zdjęcie: MO Rumunii

Wczoraj w bazie lotniczej Monte Real premier Portugalii António Costa i minister obrony José Alberto de Azeredo Lopes przekazali Rumunii pierwszą partię 6 samolotów myśliwskich F-16A/B, zmodernizowanych do standardu MLU M5.2, należących wcześniej do Força Aérea Portuguesa (FAP, wojsk lotniczych Portugalii). Symbolicznego odbioru dokonał szef rumuńskiego resortu obrony Mihnea Motoc, przebywający tam z oficjalną wizytą.

Minister Motoc stwierdził podczas ceremonii, że pozyskanie F-16 jest warunkiem kwalifikującym Rumunię do przystąpienia do programu F-35, będącego ostatecznym celem ambitnego przedsięwzięcia modernizacji rumuńskiego lotnictwa wojskowego.

Samoloty przeznaczone dla Forţelor Aeriene Române (wojsk lotniczych Rumunii) przybyły do kraju dzisiaj. Za ich sterami zasiadali piloci rumuńscy. 3 kolejne F-16 trafią do Rumunii przed końcem br., a 3 ostatnie – w 2017. Miejscem ich stacjonowania będzie 86. baza lotnicza Locotenent aviator Gheorghe Mociorniță, w Fetești.

Rumunia zawarła kontrakt z Portugalią w sprawie kupna samolotów F-16 niemal 3 lata temu. 9 z nich pochodzi z nadwyżek FAP, a pozostałe zostały odkupione od Amerykanów w ramach US Excess Defense Article. Łączna cena samolotów to 628 mln euro, z VAT. W lutym br. minister Motoc poinformował opinię publiczną o zamiarze nabycia kolejnych 12 F-16 (Dodatkowe F-16 dla Rumunii , 2016-02-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.