Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rozbudowa centrum w Altmark

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 30 września 2016

Rheinmetall otrzymał zlecenie na rozbudowę i modernizację centrum szkoleniowego Bundeswehry w Altmark.

Do 2020 Rheinmetall zmodernizuje obiekty szkoleniowe Bundeswehry w Altmark. Prace obejmą m.in. rozbudowę centrum kierowania, udoskonalenie systemu planowania i analizy ćwiczeń poligonowych, a także montaż nowocześniejszych urządzeń służących do przesyłu danych / Zdjęcie: MO Niemiec

Federalny Urząd Wyposażenia, Sprzętu Informatycznego i Materiałów Bundeswehry (BAAINBw) zlecił Rheinmetallowi serię prac związanych z rozbudową i modernizacją centrum szkoleniowego wojsk lądowych, Gefechtsübungszentrum Heer (GÜZ). Wartość kontraktów wynosi ok. 24 mln euro (103,5 mln zł). Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane do 2020.

Modernizacja GÜZ obejmie m.in. rozbudowę centrum kierowania i opracowanie nowego oprogramowania, które pozwoli na lepszą organizację i analizę przebiegu ćwiczeń poligonowych, prowadzonych m.in. w terenie zurbanizowanym (Bundeswehra zamawia laserowe symulatory, 2016-04-29). Producent dostarczy też nowocześniejsze urządzenia do przesyłu danych w czasie rzeczywistym.

Centrum w Altmark umożliwia prowadzenie ćwiczeń z bezpośrednim udziałem żołnierzy, przy pomocy wskaźników laserowych i nowoczesnego systemu przesyłu i opracowania danych. Jakość szkolenia wzbogaca możliwość symulowania użycia artylerii lub min lądowych. Rocznie GÜZ jest w stanie przeszkolić 25 tys. żołnierzy, korzystających z pomocy 1150 pracowników, w tym 700 wojskowych (Rheinmetall w Altmark, 2014-08-11). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.