Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Towarowe Boeingi 767 BCF dla Atlas Air

Lotnictwo cywilne, 13 października 2016

Atlas Air Worldwide Holdings zamówiły 9 Boeingów 767 w wersji towarowej Boeing Converted Freighter (BCF).

Wizualizacja Boeinga 767 BCF w barwach Atlas Air / Rysunek: Boeing

Zamówienie na 4 w/w samoloty było ogłoszone podczas tegorocznego Farnborough International Airshow, jako zakup niezidentyfikowanego klienta. – Boeing jest długoletnim i zaufanym partnerem, dzięki któremu zbudowaliśmy naszą flotę i biznes. Cieszymy się z możliwości dalszej współpracy z Boeingiem, aby zapewnić doskonałe możliwości operacyjne i wsparcie dla naszych klientów – powiedział William J. Flynn, prezes Atlas Air Worldwide Holdings.

Czekamy na wsparcie Atlasa naszymi 767 BCF, gdy będzie rozwijał swoją działalność przewozów towarowych. Dzięki ponad 40-letniemu doświadczeniu w przebudowie samolotów pasażerskich na frachtowce konwersji, Boeing doskonale rozumie potrzeby towarzystw lotniczych zajmujących się przewozem ładunków – powiedział Rick Anderson, wiceprezes działu sprzedaży i marketingu, Boeing Commercial Aviation Services.

Atlas Air Worldwide, z siedzibą w Purchase, w stanie Nowy Jork, jest wiodącym globalnym dostawcą outsourcingu samolotów i lotniczych usług operacyjnych. Jego spółki zależne to Atlas Air, Southern Air Holdings i Titan Aviation Holdings. Atlas jest też większościowym udziałowcem Polar Air Cargo Worldwide. Atlas Air ma flotę złożoną z 81 samolotów Boeinga, w tym największą w świecie ilość towarowych Boeingów 747 (Boeing 737 w wersji cargo , 2016-02-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.