Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec testów USS Nimitz

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 13 października 2016

Amerykański atomowy lotniskowiec USS Nimitz zakończył testy morskie, które były zwieńczeniem wielomiesięcznego przeglądu remontowego.

USS Nimitz rozpocznie przygotowania do nowej misji bojowej. W 2017 okręt ponownie stanie na czele CSG 11, prowadzącej działania operacyjne m.in. w rejonie Bliskiego Wschodu / Zdjęcie: USN

W poniedziałek atomowy lotniskowiec USS Nimitz (CVN 68), typu Nimitz, zakończył kilkudniowe testy morskie i powrócił do Naval Base San Diego w Kalifornii. Próby, które prowadzono nieopodal zachodnich wybrzeży USA (Testy morskie USS Nimitz, 2016-10-06), pozwoliły ocenić skuteczność przeprowadzonych prac stoczniowych. W ich trakcie sprawdzono funkcjonowanie poszczególnych urządzeń pokładowych, w tym zestawów obserwacji i analizy pola walki oraz układów łączności satelitarnej. Próby nadzorowali specjaliści z Board of Inspection and Survey.

Przez ostatnie 20 miesięcy USS Nimitz przechodził przegląd remontowy w Puget Sound Naval Shipyard w Bremerton, w stanie Waszyngton. Prace stoczniowe objęły m.in. ocenę stanu poszycia kadłuba i nadbudówki okrętu oraz pokładu lotniczego. Dokonano również naprawy lub wymiany niesprawnego i przestarzałego wyposażenia pokładowego.

W najbliższych miesiącach USS Nimitz będzie kontynuował przygotowania do nowej misji bojowej. W ich trakcie przeszkolona i zgrana zostanie jego załoga. W 2017 okręt wznowi działania operacyjne i ponownie stanie na czele lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) 11. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra