Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

1,3 mld USD na CVN 79

Marynarka wojenna, 06 marca 2014

Należące do Huntington Ingalls Industries (HII) zakłady stoczniowe Newport News Shipbuilding (NNS) z Wirginii otrzymały zlecenie kontynuowania prac przygotowawczych do budowy drugiego atomowego lotniskowca typu Gerald R. Ford.

Zdjęcie: NNS

Zlecenie ma wartość około 1,3 mld USD (3,9 mld zł). Zobowiązuje ono NNS do kontynuowania prac przygotowawczych, poprzedzających rozpoczęcie budowy 2. z atomowych lotniskowców typu Gerald R. Ford, USS John F. Kennedy (CVN 79) (Opóźnia się budowa USS John F. Kennedy, 2013-09-16), zapoczątkowanych w 2009.

Warto zaznaczyć, że ogłoszone wczoraj zlecenie jest największym w historii, dotyczącym przygotowań budowy danego lotniskowca. Wcześniejsze nie przekraczały zazwyczaj wartości 300-400 mln USD (913,1-1,2 mld zł). Ogólny koszt dotychczasowych prac przygotowawczych do budowy USS John F. Kennedy to 3,2 mld USD (9,7 mld zł). Dla porównania, prace badawczo-rozwojowe przy budowie pierwszego z Fordów, USS Gerald R. Ford (CVN 78) kosztowały amerykańskiego podatnika 4,7 mld USD (14,7 mld zł).

Obecne przygotowania do budowy drugiego z Fordów zakończą się w 2017. Co ciekawe, według oryginalnych planów US Navy, CVN 79 miał wejść do służby rok później. Obecny terminarz zakłada, że lotniskowiec pojawi się w linii najwcześniej w 2020. Dołączy wówczas do wspomnianego USS Gerald R. Ford, ochrzczonego w listopadzie zeszłego roku (Chrzest lotniskowca USS Gerald R. Ford, 2013-11-09).

USS John F. Kennedy zastąpi w przyszłości jeden z obecnie eksploatowanych atomowych lotniskowców typu Nimitz, USS Nimitz (CVN 68) (USS Nimitz na Morzu Śródziemnym, 2013-10-21), pozostający w linii od 1975. Imię tego ostatniego nosić będzie z kolei 4. z Fordów, zgodnie z przyjętą przez US Navy zasadą nazywania kolejnych okrętów tego typu po wycofywanych Nimitzach.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.