Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

M28 wyruszy do ciepłych krajów

Lotnictwo wojskowe, Lotnictwo cywilne, Przemysł zbrojeniowy, 12 stycznia 2017

PZL w Mielcu przygotowują samolot wielozadaniowy M28 do pokazów w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach.

Od połowy marca do połowy maja samolot M28 odwiedzi 13 miast w krajach Ameryki Łacińskiej i Karaibów / Zdjęcie: PZL w Mielcu

Niebawem produkowany w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu dwusilnikowy turbośmigłowy samolot wielozadaniowy M28 wyruszy na demonstracyjne tournee na terenie Ameryki Łacińskiej i Karaibów. W ciągu 2 miesięcy, w 13 miastach, polska załoga i wspierający ją inżynierowie pokażą zdolności operacyjne M28 we wszelkich warunkach pogodowych.

Pokazy w locie i na ziemi, ze szczególnym uwzględnieniem startów lotnisk mających krótkie drogi startowe, nieposiadających infrastruktury pomocniczej i możliwości szybkiej zmiany konfiguracji wnętrza kabiny, rozpoczną się w połowie marca na Trynidadzie i Tobago, a następnie będą realizowane na terenie Brazylii, Argentyny, Ekwadoru, Kolumbii, Panamy i Meksyku. Samolot odwiedzi również Rio de Janeiro, gdzie w dn. 4-7 kwietnia odbędą się targi LAAD Defence and Security Exhibition. Tournee zakończy się w połowie maja.

Wśród potencjalnych nowych klientów chętnych do nabycia M28 producent postrzega linie lotnicze, agendy rządowe i siły zbrojne. Podczas pokazów klienci będą mieli szansę obejrzeć M28 w akcji i przetestować jego możliwości.

M28 to sprawdzony, solidny i niezawodny samolot, który może działać w najtrudniejszych warunkach przy minimalnym wsparciu z zewnątrz. Karaiby i Ameryka Łacińska są regionem, gdzie ludzie i towary muszą być często transportowane na stosunkowo słabo wyposażone lotniska, co sprawia, że jest to potencjalnie bardzo obiecujący rynek dla M28. Dostrzegamy wzmożone zainteresowanie wykorzystaniem dwusilnikowego samolotu M28 w Afryce, Azji, Indiach, a także w Europie Środkowej, na Karaibach i w Ameryce Łacińskiej – mówi Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu PZL w Mielcu.

Obecnie na całym świecie eksploatowanych jest ponad 100 samolotów M28, używanych przez agencje cywilne jak i siły zbrojne, służących do szkolenia spadochroniarzy, patrolowania granic i nadzoru łowisk. Marynarka Wojenna i Siły Powietrzne RP wykorzystują M28B Bryza do zadań patrolowo-rozpoznawczych, wykrywania i śledzenia okrętów podwodnych, monitoringu skażeń środowiska naturalnego i transportowych (30 lat Akcji Serce, 2015-11-05, USA wycofują Skytrucki, 2015-07-16, Certyfikat FIKI dla M28 , 2013-08-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.