Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Konferencja Kaper 17

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 26 stycznia 2017

W Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych odbyła się konferencja planistyczna Kaper 17.

Ćwiczenie Kaper 17 to jednostronne, wieloszczeblowe ćwiczenie taktyczno-specjalne z zakresu przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym z morza, którego celem jest zgrywanie i sprawdzanie procedur współdziałania i przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym na obszarach morskich. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w maju / Zdjęcie: Alicja Socha, DO RSZ

Wczoraj w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych odbyła się główna konferencja planistyczna do przygotowania i przeprowadzenia ćwiczenia epizodycznego z zakresu reagowania kryzysowego, Kaper 17 (MOSG w ćwiczeniu Renegade – Kaper , 2015-05-12. Jej celem było przedstawienie koncepcji przygotowania i przeprowadzenia ćwiczenia oraz zakończenie prac związanych z przebiegiem planowanego epizodu.

Przedstawiono propozycję struktury, obsady etatowej, rozmieszczenia kierownictwa ćwiczenia oraz składu i rozmieszczenia ćwiczących. Omówiono koncepcję organizacji systemu łączności i informatyki podczas ćwiczenia, a także przedstawiono zasadnicze terminy planistyczne.

W Konferencji brał udział Zespół Autorski, a także przedstawiciele dowództw i instytucji zaangażowanych w realizację ćwiczenia. Spotkaniu przewodniczyli Szef Zarządu Operacyjnego DO RSZ, płk Ireneusz Zygmunt oraz Szef Oddziału Reagowania Kryzysowego i Współdziałania z Układem Pozamilitarnym DO RSZ, płk Andrzej Wasielewski.

Na podstawie informacji mjra Marka Kwiatka, DO RSZ


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.