Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zawiszacy w 2. pułku kawalerii US Army

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 06 lutego 2017

Delegacja z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej wzięła udział w certyfikacji kompanii wchodzących w skład 2. pułku kawalerii US Army.

Żołnierze 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego obserwowali certyfikację pododdziałów 2. pułku kawalerii US Army / Zdjęcia: kpt. Martyna Kupis, 16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana

Na czele delegacji z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej stanął jej dowódca, gen. bryg. Jarosław Gromadziński. Przedstawiciele jednostki udali się do Niemiec, aby wziąć udział w certyfikacji kompanii wchodzących w skład 2. pułku kawalerii US Army.

Żołnierze 2. pułku kawalerii, w tym również pododdziały wchodzące w skład 2. batalionu Cougars, od 19 stycznia szkolą się m.in. na poligonach Hohenfels i Grafenwoehr, gdzie poddane zostały ocenie stopnia wyszkolenia. Kawalerzyści mieli do swojej dyspozycji wozy bojowe Stryker 8x8. Podczas szkolenia wojskowi współpracowali z saperami, artylerią i lotnictwem. Zmagania amerykańskich żołnierzy obserwował gen. bron. Frederick Ben Hodges, dowódca US Army w Europie.

Głównym celem wizyty Zawiszaków było zapoznanie się ze specyfiką szkolących się pododdziałów i wymiana doświadczeń. Spotkanie posłużyło również omówieniu przyszłego wspólnego szkolenia, które będzie prowadzone w ramach wzmocnionej wysuniętej obecności NATO w Polsce (eFP, Inauguracja wspólnego szkolenia, 2017-01-31).

Na podstawie informacji kpt. Martyny Kupis, por. Pauliny Montewki, 16. PDZ
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.