Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Szkolenie 6. zmiany PKW Afganistan

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 10 lutego 2017

W dn. 7-8 lutego żołnierze przygotowujący się do wyjazdu na misję w ramach 6. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistan szkoli się w Węgorzewie.

W Węgorzewie zorganizowano szkolenie dla żołnierzy przygotowujących się do wyjazdu do Afganistanu / Zdjęcie: szer. Dawid Sofiński, 16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana

Pododdziały 6. zmiany PKW Afganistan wzięły udział w kolejnym etapie szkolenia przygotowawczego przed wyjazdem na misję (Certyfikacja drużyn 6. zmiany PKW Afganistan, 2017-01-27). Tematem kursu, który zorganizowano w dn. 7-8 lutego w Węgorzewie, była Ochrona przed środkami zapalającymi oraz ewakuacja z palącego się sprzętu. Przebieg zajęć nadzorowali specjaliści z 4. Pułku Chemicznego z Brodnicy.

Głównym celem zajęć było zapoznanie żołnierzy z właściwościami środków zapalających i sposobami ich stosowania przez nieprzyjaciela. Ponadto kursanci dowiedzieli się w jaki sposób mogą uchronić się przed działaniem napalmu i jak likwidować skutki jego użycia.

Po instruktażu kursanci musieli w krótkim czasie pokonać liczne przeszkody, w tym palący się napalm. Organizatorzy szkolenia starali się w jak największym stopniu odwzorować warunki pola walki, na którym żołnierze będą operować. Gęsty dym, płomienie i konieczność użycia masek przeciwgazowych służyły sprawdzeniu odporności psychofizycznej wojskowych na atak środkami zapalającymi i przygotowaniu ich na ewentualnie zagrożenie związane z ich użyciem.

Na podstawie informacji por. Kamila Wojciechowskiego, kpt. Martyny Kupis, por. Pauliny Montewki, 16. PDZ
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.