Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

35 lat trałowca ORP Gopło

Marynarka wojenna, 15 marca 2017

W poniedziałek w Porcie Wojennym w Gdyni obchodzono 35. rocznicę pierwszego podniesienia biało-czerwonej bandery na trałowcu ORP Gopło.

W poniedziałek uczczono 35. rocznicę podniesienia biało-czerwonej bandery na trałowcu ORP Gopło / Zdjęcie: 8. Flotylla Obrony Wybrzeża

Na okręcie wchodzącym w skład 13. Dywizjonu Trałowców podniesiono wielką galę banderową. Zorganizowano też uroczystą zbiórkę załogi i gości. W wydarzeniu udział wziął stan osobowy 13. DTR, w tym m.in. marynarze służący na ORP Gopło i dowódcy pozostałych okrętów wchodzących w skład jednostki (Osłona transportu morskiego, 2012-10-16).

ORP Gopło jest trałowcem bazowym proj. 207D (po modernizacji 207DM). Zbudowany został w Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni w l. 1980 – 1982 jako jednostka prototypowa i zarazem pierwszy z planowanych 17 trałowców tego projektu.

Okręt służy do poszukiwania i niszczenia min kontaktowych i niekontaktowych postawionych w zagrodach minowych lub pojedynczo. Ograniczenie pola magnetycznego osiągnięto głównie dzięki zastosowaniu w konstrukcji kadłuba i pokładówki laminatu poliestrowo-szklanego. ORP Gopło służył do testowania nowych rodzajów uzbrojenia hydrolokacyjnego, trałowego i artyleryjskiego wprowadzanego na wyposażenie Marynarki Wojennej RP. Okrętem dowodzi kpt. mar. Robert Głowacki.

Na podstawie informacji 8. FOW


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.