Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne zmodernizowane F-16 dla Indonezji

Lotnictwo wojskowe, 22 marca 2017

Do Indonezji trafiła kolejna partia zmodernizowanych samolotów wielozadaniowych F-16C/D.

Do końca roku wojska lotnicze Indonezji mają posiadać 19 F-16C i 5 F-16D Block 32 / Zdjęcie: USAF

Specjaliści z Ogden Air Logistics Complex przeprowadzili modernizację 4 kolejnych samolotów wielozadaniowych F-16C/D Block 25 (3 jedno- i 1 dwumiejscowego) przeznaczonych dla Tentara Nasional Indonesia-Angkatan Udara (TNI-AU, wojsk lotniczych Indonezji). Wcześniej były one eksploatowane przez jednostki US Air Force i Air National Guard (średni nalot 5 tys. h), a następnie wycofane z eksploatacji i przechowywane na pustyni w 309th Aerospace Maintenance and Regeneration Group w bazie Davis-Monthan w Arizonie (Indonezja kupuje 24 używane F-16, 2011-11-20).

Przed rozpoczęciem prac samoloty zostały rozmontowane, przygotowane do transportu i przewiezione do bazy USAF Hill. Tam przeznaczone dla Indonezji F-16 zostały wyposażone w nowe skrzydła, stateczniki i podwozie. Dokonano też modernizacji struktury i awioniki. Po zakończeniu prac samoloty wykonały loty próbne.

14 marca klucz indonezyjskich szesnastek wyruszył w podróż do macierzystego kraju. Według USAF podróż miała trwać 4 dni. Ostatecznie samoloty wylądowały w Indonezji wczoraj tuż po południu. Za sterami F-16C zasiadali piloci USAF, natomiast tylny fotel w kabinie F-16D zajął oficer TNI-AU. Podczas przelotu samoloty pobierały paliwo z tankowca KC-10 USAF.

Prace przy modernizacji F-16C/D do standardu Block 32 dla Indonezji, w ramach programu Peace Bima-Sena II, rozpoczęły się w 2013. Obecnie TNI-AU dysponują 18 samolotami tego typu. Do końca roku Indonezja ma odebrać 6 pozostałych.

Po zakończeniu dostaw TNI-AU będą dysponować 8 F-16A i 4 F-16B Block 15 OCU oraz 19 F-16C i 5 F-16D Block 32. Samoloty wchodzą w skład Skadron Udara (eskadry myśliwskiej) 3 z bazy Iswahjudi i Skadron Udara 16 z bazy Roesmin Nurjadin.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.