Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy hiperdźwiękowego Cirkona

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 15 kwietnia 2017

Rosyjskie media informują o kontynuowaniu testów hiperdźwiękowego pocisku przeciwokrętowego Cirkon. Według źródeł w przemyśle zbrojeniowym, w najnowszym teście pocisk osiągnął ośmiokrotną prędkość dźwięku (Ma8). Nie wiadomo w jakich warunkach i z jakiej wyrzutni wystartował. Wiadomo jednak, że pociski Cirkon mogą startować z takich samych wyrzutni jak obecnie używane samosterujące Kalibr i Oniks.

Prace nad przeciwokrętowymi hiperdźwiękowymi pociskami samosterującymi Cirkon są prowadzone w ramach korporacji TRW (Takticzeskoje rakietnoje woorużenie) przez NPO Maszinostrojenia co najmniej od 2011. Próby prototypów rozpoczęto jesienią 2015 ze stanowiska naziemnego (wcześniej testowano demonstratory technologii wystrzeliwane prawdopodobnie z samolotów Tu-22M3). Wiosną 2017 pocisk wystrzelono po raz pierwszy z wyrzutni okrętowej  na Morzu Białym (Hiperdźwiękowe Cirkony w 2018, 2016-04-19).

Nieoficjalnie wiadomo, że zasięg seryjnych pocisków 3M22 Cirkon ma wynosić co najmniej 400 km, a średnia prędkość przelotowa Ma5. Planowane jest zbudowanie wersji o zasięgu 800-1000 km i prędkości przelotowej Ma6. Pierwszym nosicielem seryjnych Cirkonów może być krążownik Pietr Wielikij po zakończeniu remontu i modernizacji, planowanym na 2022.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.