Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szósta Akcja Serce

Lotnictwo wojskowe, 18 kwietnia 2017

Lotnicy 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego zakończyli pomyślnie kolejną Akcję Serce.

Lotnicy 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego zakończyli 6. w br Akcję Serce / Zdjęcie: 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego

W piątek o godz. 03:15 samolot transportowy CASA C-295M (nr burtowy 024) z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego wystartował z Krakowa, rozpoczynając kolejną Akcję Serce. Załoga w składzie: kpt. Piotr Żemojtel (dowódca załogi), por. Bartosz Skrabut (drugi pilot) i chor. Marcin Świątczak (technik pokładowy) wykonała lot na trasie Kraków – Warszawa – Szczecin – Warszawa – Kraków. Samolot wylądował na lotnisku macierzystym o godz. 11:45.

Była to już 6. w br. Akcja Serce w wykonaniu lotników z 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego. Cztery poprzednie wykonały załogi transportowców C-295M z 8. BLTr. w Balicach (Kolejna Akcja Serce , 2017-03-12), a jedną piloci PZL M28 z 33. BLTr. w Powidzu (Lotnicy z Powidza w Akcji Serce, 2017-03-30).

Akcja Serce została zainicjowana w 1985, gdy kardiochirurg doc. Zbigniew Religa poprosił szefa Sztabu Generalnego WP o pomoc w dostarczeniu serca dla pacjenta, który czekał na transplantację w Zabrzu. Organ miał być pobrany od zmarłego w Szczecinie i tylko drogą lotniczą mógł być dostarczony na czas, nie ulegając nieodwracalnym zmianom, uniemożliwiającym przeszczep (30 lat Akcji Serce, 2015-11-05).

Na podstawie informacji 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.