Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Włosi powrócili z Islandii

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 21 kwietnia 2017

Kontyngent włoskich wojsk lotniczych zakończył misję obrony przestrzeni powietrznej Islandii.

Misja obrony przestrzeni powietrznej Islandii przez włoskie Eurofightery zakończyła się w połowie kwietnia / Zdjęcie: MO Włoch

Po 6 h lotu i trzykrotnym pobraniu paliwa z tankowca, wieczorem 14 kwietnia, powrócił do kraju kontyngent Aeronautica Militare (wojsk lotniczych Włoch), wysłany pod koniec marca na Islandię w ramach NATO-wskiej misji Interim Air Policing Northern Ice. W trakcie pobytu jednostkę wizytowali szef sztabu sił zbrojnych Włoch  gen. Claudio Graziano wraz z szefem sztabu Aeronautica Militare gen. Enzo Vecciarellim, dowódca Sojuszniczego Dowództwa Sił Połączonych NATO w Brunssum gen. Salvatore Farina, a także delegacja resortu spraw zagranicznych Islandii.

W skład włoskiego kontyngentu wchodziło ok. 140 oficerów i żołnierzy pod dowództwem płka Emanuele Spigolona. Wyposażenie stanowiło 6 samolotów wielozadaniowych F-2000 Eurofighter ze składu 4° Stormo (Skrzydła) z Grosseto, 36° Stormo z Gioia del Colle i 37° Stormo z Trapani.

W locie powrotnym do Włoch towarzyszyły im: samolot transportowy C-130J z 46a Brigata Aerea z Pisy, wielozadaniowy samolot transportowo-tankujący KC-767A z 14° Stormo z Pratica di Mare i morski samolot patrolowy Atlantic 1 z 41° Stormo z bazy Sigonella.

– Jestem dumny, mogąc mieć przywilej dowodzenia tak fantastycznego zespołu. Każdy z was wykonał maksymalny wysiłek, aby wszystko odbyło się jak najlepiej i bardzo wam za to dziękuję. Działanie w tak odmiennych warunkach pozwoliło nam zdobyć wiele nowych doświadczeń – oświadczył po zakończeniu misji płk Spigolon do podległego mu personelu (F-2000A nad Islandią , 2017-03-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.