Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kenia kupuje MD 530F

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 04 maja 2017

Departament Stanu USA wyraził zgodę na sprzedaż Kenii 12 śmigłowców uzbrojonych MD530F.

Rząd w Nairobi zakupił 12 śmigłowców uzbrojonych MD 530F / Zdjęcie: MD Helicopters

Jak poinformowała Agencja ds. Współpracy Obronnej i Bezpieczeństwa (DSCA), Departament Stanu USA zezwolił na sprzedaż rządowi Kenii 12 śmigłowców uzbrojonych MD Helicopters MD 530F (Więcej afgańskich MD 530F , 2016-01-14). Razem z nimi Afrykanie nabędą 24 zasobniki FN HMP 400 z 12,7-mm km M3P, 24 wyrzutnie pocisków rakietowych M260,  4032 niekierowane pociski rakietowe M151, 1536 szkolnych 70-mm pocisków rakietowych M274 i 400 tys. szt. amunicji kal. 12,7 mm.

Rząd w Waszyngtonie zobowiązał się także do zapewnienia Kenijczykom pomocy technicznej, dostawy części zamiennych, wsparcia logistycznego i przetransportowania śmigłowców z USA. Całkowity koszt transakcji to 253 mln USD (ponad 977 mln zł).

Według DSCA proponowana sprzedaż przyczynia się do polityki zagranicznej i bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych poprzez poprawę bezpieczeństwa silnego partnera regionalnego, który jest liderem w dziedzinie bezpieczeństwa regionalnego, podejmującym kluczowe działania przeciwko islamskim radykalistom z Asz-Szabab i bierze udział w misji wojskowej Unii Afrykańskiej w Somalii (AMISOM).

Proponowana sprzedaż śmigłowców MD 530F przyspieszy wysiłki Kenii mające na celu wykonywanie misji rozpoznawczych i uderzeniowych wspierających oddziały AMISOM. MD 530F zastąpią używane obecnie przez Kenya Air Force (KAF, wojska lotnicze) rozpoznawcze wiropłaty MD 500.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.