Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Fuller na czele AOPA

Lotnictwo cywilne, 02 stycznia 2009

Craig L. Fuller został prezydentem AOPA, największej na świecie organizacji, zrzeszającej właścicieli prywatnych samolotów. Jego głównym zadaniem będzie zwiększenie liczby pilotów.

Stowarzyszenia Właścicieli Samolotów i Pilotów zrzesza ok. 420 tys. pilotów z 56 krajów świata, głównie z USA. AOPA ma kluczowy wpływ na kwestie prawne i bezpieczeństwa, dotyczące samolotów lekkich i dyspozycyjnych. Bierze bowiem aktywny udział w tworzeniu standardów w Stanach Zjednoczonych, a te powielane są w wielu innych państwach.

Craig L. Fuller zastąpił formalnie Phila Boyera (zobacz: Nowy prezydent AOPA) już 3 miesiące temu, jednak dopiero od 1 stycznia przejął odpowiedzialność za organizację.

Nowy prezydent zobowiązał się do prób rozwiązania kilku kwestii, w tym modernizacji systemu kontroli ruchu powietrznego, doposażenia lotnisk, ochrony środowiska i współpracy z resortem spraw wewnętrznych, odnośnie przeciwdziałania terroryzmowi i przestępstwom. W tych zakresach podstawowym środkiem działania będą inicjatywy ustawodawcze. W przypadku lotnisk, Fuller zastrzegł, że może ono być inicjowane nawet ze środków własnych stowarzyszenia.

Największym jednak wyzwaniem będzie zahamowanie procesu zmniejszania się liczby pilotów. Od początku lat 1980. ich liczba spada, co ma również wpływ na kondycję przemysłu i - w pewnym sensie - systemu transportowego USA. Fuller ogłosił początek akcji Let's Go Flying!, która ma spopularyzować prywatne latanie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.