Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Podano listę ofiar wypadku USS Fitzgerald

Marynarka wojenna, 20 czerwca 2017

US Navy podała dane siedmiu marynarzy, którzy zginęli w wyniku kolizji niszczyciela rakietowego USS Fitzgerald z kontenerowcem ACX Crystal.

W pierwszych godzinach po kolizji z kontenerowcem 7 marynarzy z USS Fitzgerald było uznawanych za zaginionych. Podejrzewano nawet, że mogli wpaść do wody w wyniku zderzenia. Ich ciała odnaleziono dopiero po powrocie do bazy w Yokosuce, gdy nurkowie przeszukali zalane pomieszczenia okrętu / Zdjęcie: USN

W wyniku wypadku śmierć ponieśli: Gunner's Mate Seaman Dakota Kyle Rigsby, Yeoman 3rd Class Shingo Alexander Douglass, Sonar Technician 3rd Class Ngoc T Truong Huynh, Gunner's Mate 2nd Class Noe Hernandez, Fire Controlman 2nd Class Carlos Victor Ganzon Sibayan, Personnel Specialist 1st Class Xavier Alec Martin i Fire Controlman 1st Class Gary Leo Rehm Jr. Ofiary miały od 19 do 37 lat.

Do wypadku z udziałem USS Fitzgerald doszło w sobotę ok. 02:30 czasu miejscowego ok. 100 km na południowy zachód od Yokosuki w Japonii (USS Fitzgerald wrócił do Yokosuki, 2017-06-17). Okręt zderzył się z idącym pod filipińską banderą kontenerowcem ACX Crystal.

Wskutek zdarzenia amerykański niszczyciel został poważnie uszkodzony. Największe zniszczenia objęły prawą burtę jednostki w pobliżu głównej części nadbudówki, gdzie mieści się m.in. mostek oraz anteny systemu wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis. Uszkodzone i częściowo zalane zostały pomieszczenia mieszczące elementy maszynowni i urządzenia łączności radiowej, a także kajuty.

Po kilkunastu godzinach USS Fitzgerald powrócił w asyście holowników do Fleet Activities Yokosuka. Ocena stanu technicznego i zakresu uszkodzeń niszczyciela zajmie co najmniej kilka tygodni. Naprawa okrętu może potrwać rok. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra