Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wielka Brytania zamawia JLTV

Wojska lądowe, 11 lipca 2017

Siły zbrojne Wielkiej Brytanii zamierzają pozyskać 2,7 tys. samochodów terenowych Joint Light Tactical Vehicle.

Departament Stanu USA wydał zgodę na sprzedaż Wielkiej Brytanii ponad 2,7 tys. samochodów terenowych JLTV / Zdjęcie: Michał Jarocki

DSCA przesłała do Kongresu USA dokumenty niezbędne do wydania zgody na sprzedaż siłom zbrojnym Wielkiej Brytanii 2747 samochodów terenowych Joint Light Tactical Vehicle (JLTV) 4x4 wraz z pakietem wyposażenia pokładowego, a także wsparciem szkoleniowym i logistycznym użytkownika. Wartość potencjalnej umowy oblicza się na ok. 1 mld USD (3,7 mld zł).

Jeżeli dojdzie do zakupu pojazdów JLTV przez Wielką Brytanię głównym wykonawcą porozumienia będzie koncern Ohskosh Defense z Wisconsin. Przedsięwzięcie najprawdopodobniej zostanie zrealizowane w ramach rządowego programu Foreing Military Sales (FMS), co oznacza w pośrednikiem w dostawach samochodów na Wyspy będzie US Army.

Amerykańskie wojska lądowe będą pierwszym użytkownikiem pojazdów JLTV. US Army i Korpus Piechoty Morskiej USA (USMC) mają pozyskać ok. 55 tys. samochodów terenowych nowego typu, które zastąpią obecnie eksploatowane wozy rodziny HMMWV (Zamówienie na kolejne JLTV, 2016-12-30). Koszt przedsięwzięcia oblicza się na ok. 23 mld USD (85,5 mld zł). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.