Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tańsze JLTV

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 marca 2016

Koszt zakupu serii nowych amerykańskich samochodów terenowych rodziny L-ATV może być mniejszy od zakładanego. 

Dzięki zmianie organizacji procesu produkcji i nowej metodzie naliczania kosztów jednostkowych, USA uda się przyspieszyć dostawy serii nowych samochodów terenowych L-ATV 4x4 / Zdjęcie: Oshkosh Defense

W najbliższych dziesięcioleciach siły zbrojne USA odbiorą ponad 55 tys. samochodów terenowych rodziny  L-ATV (Light Combat Tactical All-Terrain Vehicle) 4x4. Zostaną one przekazane jednostkom US Army i Korpusu Piechoty Morskiej USA (USMC), zastępując obecnie eksploatowane wozy rodziny HMMWV 4x4 (Zamówienie na L-ATV, 2016-03-24). 

Dotąd zakładano, że koszt zakupu pojazdów, nabywanych w ramach programu JLTV (Joint Light Tactical Vehicle), wyniesie ok. 30,6 mld USD (116,7 mld zł). Dlatego niemałym zaskoczeniem był ostatni raport Departamentu Obrony USA, dotyczący kosztów głównych programów zbrojeniowych (SAR - Selected Acquisition Reports). 

Z dokumentu wynika, że Departamentowi Obrony najprawdopodobniej uda się zmniejszyć koszt programu JLTV do 24,7 mld USD (ok. 94 mld zł). Oszczędności zostaną uzyskane dzięki m.in. wydajniejszej organizacji procesu produkcyjnego, a także zmianie sposobu obliczania kosztów jednostkowych wozów. 

Co ciekawe zaoszczędzone środki nie wrócą do budżetu federalnego. Zostaną przeznaczone na zwiększenie tempa produkcji pojazdów. Pozwoli to na przyspieszenie dostaw i zakończenie programu już w połowie lat 2030., a nie na początku kolejnej dekady, jak do niedawna sądzono.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.