Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niemcy zamawiają amunicję czołgową

Wojska lądowe, 20 lipca 2017

Rheinmetall Defence otrzymało zamówienie na 120-mm programowalną amunicję czołgową DM11.

Wojska lądowe Niemiec pozyskają 5 tys. 120-mm programowalnych pocisków czołgowych DM11 / Zdjęcie: Rheinmetall

Niemiecki Federalny Urząd Wyposażenia, Sprzętu Informatycznego i Materiałów Bundeswehry (BAAINBw) złożył zamówienie na 5 tys. sztuk 120-mm programowalnej amunicji czołgowej DM11. Wartość anonsowanego porozumienia wynosi ok. 45 mln euro (189 mln zł). Dostawy mają zostać zrealizowane w l. 2017-2018.

Zamówienie na pociski czołgowe DM11 złożono w ramach porozumienia ramowego, które określa zasady, na jakich Bundeswehra pozyska w najbliższych latach od Rheinmetalla uzbrojenie różnego kalibru i przeznaczenia. Zakłada się, że jeden z pierwszych kontraktów będzie dotyczył 120-mm amunicji ćwiczebnej.

Pociski czołgowe DM11 przeznaczone są do niszczenia umocnień i lekkich pojazdów oraz rażenia żołnierzy nieprzyjaciela. Zestawy są używane m.in. przez oddziały Korpusu Piechoty Morskiej USA (USMC), wyposażone w czołgi podstawowe M1A2 Abrams (Nowy pocisk czołgowy, 2011-06-16). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.