Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Top 100 Defense News – czołówka bez zmian

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 lipca 2017

Amerykański tygodnik Defense News ogłosił doroczną klasyfikację największych przedsiębiorstw zbrojeniowych świata Top 100. Wynika z niej, że w czołówce nie nastąpiły poważniejsze zmiany. Na czele pozostał Lockheed Martin, drugie zajął Boeing, trzecie BAE Systems, a czwarte Raytheon. Dopiero na piątym miejscu nastąpiła zmiana – zajął je Northrop Grumman, wyprzedzając General Dynamics. W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze Airbus, utrzymując siódme miejsce, L3 Technologies, które wyprzedziło Leonardo, i Thales.

Jak poprzednio, w pierwszej dziesiątce Top 100 znalazło się 6 przedsiębiorstw amerykańskich i 4 europejskie (Top 100: W czołówce nadal bez zmian, 2016-09-13). Na miejscu jedenastym ponownie znalazł się rosyjski Almaz-Antey, a na 14 inne rosyjskie przedsiębiorstwo – United Aircraft Corp. (z 16). Największy awans w czołówce zanotowała południowo koreańska Hanwha – z miejsca 38 awansowała na 19.

Sześć przedsiębiorstw z pierwszej dziesiątki zanotowało wzrost sprzedaży zbrojeniowej. Northrop Grumman nawet o 15%. Przychody czterech spadły, w tym najbardziej Leonardo – o 9%.

Jak co roku, na liście nie ma żadnego polskiego przedsiębiorstwa. Wcześniej Bumar, później PHO, a teraz PGZ nie podają redakcji Defense News danych o swych wynikach (wartość skonsolidowanego przychodu PGZ nie jest ujawniana także polskim mediom – można szacować, że plasowałby on polski holding na 80-90 miejscu Top 100). Warto zauważyć, że na liście znalazł się ukraiński Ukroboronprom, zajmując 61 miejsce (rok wcześniej – 68), z przychodami równymi 1,075 mld USD (w 2015 – 920 mln USD).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.