Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HMS Astute wraca do służby

Marynarka wojenna, 31 lipca 2017

Brytyjski atomowy okręt podwodny HMS Astute przeszedł przegląd remontowy i jest gotowy do wznowienia działań operacyjnych.

HMS Astute powinien wkrótce rozpocząć trzecią w swojej historii misję bojową / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Przez ostatnie dwa lata atomowy okręt podwodny HMS Astute (S19), typu Astute, pozostawał wyłączony z działań operacyjnych. Jednostka przechodziła przegląd remontowy, połączony z wymianą lub usprawnieniem funkcjonowania poszczególnych elementów wyposażenia pokładowego.

Zwieńczeniem przeglądu remontowego była seria prób morskich, jakim okręt poddany został w ostatnich miesiącach. W ich trakcie sprawdzono działanie podstawowych systemów pokładowych HMS Astute, a także oceniono efektywność zmian w konstrukcji okrętu. Przedsięwzięcie, realizowane przy wsparciu partnerów z NATO, było okazją do ponownego przeszkolenia i zgrania załogi.

HMS Astute jest pierwszym atomowym OP nowego typoszeregu w składzie Royal Navy. Przyjęto go do służby w sierpniu 2010 (Astute przyjęty do służby, 2010-08-30). Na swoją pierwszą misję bojową okręt wyszedł w 2014. Z drugiej powrócił latem 2015, kończąc trzymiesięczny okres działań operacyjnych na Morzu Śródziemnym. Okręt na stałe stacjonuje w Her Majesty's Naval Base Clyde w Szkocji. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.