Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Filipiny odebrały BRP Suluan

Marynarka wojenna, 07 sierpnia 2017

Straż wybrzeża Filipin odebrała piąty kuter patrolowy typu Parola.

Kuter patrolowy BRP Suluan wchodzi do bazy głównej straży wybrzeża Filipin w Manili / Zdjęcie: Departament Transportu Filipin

Kuter patrolowy BRP Suluan (MRRV 4406), typu Parola, wszedł dziś do bazy głównej Tanod Baybayin ng Pilipinas (straży wybrzeża Filipin) w Manili. Okręt dotarł do stolicy Filipin ze stoczni Japan Marine United w Jokohamie, gdzie go zbudowano.

BRP Suluan jest piątym z dziesięciu kutrów patrolowych typu Parola, które będą eksploatowane przez straż wybrzeża Filipin (BRP Malapascua w linii, 2017-03-08). Okręty powstają w ramach programu Multi-Role Response Vessel (MRRV). Zakup patrolowców finansowany jest ze środków rządowych, a także dzięki pożyczce w wysokości 7,3 mld PHP (521 mln zł) udzielonej Manili przez władze Japonii.

Okręty patrolowe typu Parola mają 44,5 m długości i 7,5 m szerokości. Rozwijają 25 w. Prędkość marszowa wynosi ok. 15 w, a zasięg – ok. 2800 km. Będą służyć m.in. do patrolowania wybranych akwenów, udaremniania przemytu nielegalnych substancji i materiałów do kraju, kontrolowania napływu imigrantów i zwalczania niezgodnego z prawem połowu ryb. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra